آیا اشتغال مجدد بازنشستگان باعث قطع حقوق بازنشستگی می شود؟

 

آبسازان کیا: سلام! وقت بخیر! من و دوستانم بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی هستیم و ضمنا هر سه نفر سهامدار و عضو هییت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی خاص هستیم که خودمان تاسیس کردیم و هیچ کارمندی هم نداریم .آیا اعلام هییت مدیره موظفی یا غیر موظفی برای دریافتی مستمری مان مشکل بوجود می آورد یا خیر؟ ضمنا هیچ حقوقی دریافت نمی کنیم فقط از محل سود سالیانه تقسیم پاداش داریم . ممنون؟

پاسخ:معمولا زیاد به بازنشستگان تامین اجتماعی بابت اشتغال مجدد ایراد گرفته نمی شود. با این حال موظف بودن ممکن است دردسر ایجاد کند. دقیقا نمی توان نظر داد. تامین اجتماعی در این زمینه کمی سلیقه ای عمل می کند.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

مشاوره رایگان از طریق اینستاگرام : شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید : https://www.instagram.com/bimego.ir/