میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1400

 

علی: سلام! من بیش از ۳۰ سال سابقه بیمه دارم و در آستانه بازنشستگی. مطابق برآورد سایت تامین اجتماعی حقوق بازنشستگی من براساس دو سال آخر ۹۸-۹۹ برابر با هشت میلیون است.این درحالی است که در سال ۱۴۰۰ اولا  ۳ میلیون افزایش حقوق و نیز ۲۵ درضد افزایش سالانه قرار است که به حقوق ها افزوده شود که احتمالا در پایان اردیبهشت اعمال خواهد شد.(یعنی در حدود ۵ میلیون).اولا اگر هم اکنون تقاضای بازنشستگی بدهم تکلیف این افزایشها چه خواهد شد؟ و ثانیا در مجاسبات دو سال آخر مگر ماههای فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ محاسبه نمی شود. سوال آخر اینکه بهترین زمان برای تقاضای بازنشستگی برای من کدام ماه سال۱۴۰۰ است؟ ممنون؟

پاسخ: این افزایش ها لزوما در حقوق های بالا اعمال نمی شود. مخصوصا سه میلیون افزایش حقوق ! اگر الان تقاضای بازنشستگی دهید این افزایش ها اعمال نمی شود و ملاک 2 سال آخر خواهد بود.بهترین ماه برای بازنشستگی ماه اسفند می باشد.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر