میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1400

 

علی: سلام! من بیش از ۳۰ سال سابقه بیمه دارم و در آستانه بازنشستگی. مطابق برآورد سایت تامین اجتماعی حقوق بازنشستگی من براساس دو سال آخر ۹۸-۹۹ برابر با هشت میلیون است.این درحالی است که در سال ۱۴۰۰ اولا  ۳ میلیون افزایش حقوق و نیز ۲۵ درضد افزایش سالانه قرار است که به حقوق ها افزوده شود که احتمالا در پایان اردیبهشت اعمال خواهد شد.(یعنی در حدود ۵ میلیون).اولا اگر هم اکنون تقاضای بازنشستگی بدهم تکلیف این افزایشها چه خواهد شد؟ و ثانیا در مجاسبات دو سال آخر مگر ماههای فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ محاسبه نمی شود. سوال آخر اینکه بهترین زمان برای تقاضای بازنشستگی برای من کدام ماه سال۱۴۰۰ است؟ ممنون؟

پاسخ: این افزایش ها لزوما در حقوق های بالا اعمال نمی شود. مخصوصا سه میلیون افزایش حقوق ! اگر الان تقاضای بازنشستگی دهید این افزایش ها اعمال نمی شود و ملاک 2 سال آخر خواهد بود.بهترین ماه برای بازنشستگی ماه اسفند می باشد.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر