شکایت از اداره کار به دیوان عدالت اداری

 

علی جلیلیان: با سلام! بنده از سال ۸۴ تا مهر ۹۹ در مرکز نگهداری از بیماران روانی مزمن وابسته به بهزیستی شاغل بوده ام. در تاریخ ۳۰ مهر ۹۹ از طرف کارفرما بدون دلیل اخراج شدم . در سامانه جامع روابط کار درخواست بازگشت به کار دادم. در جلسه هیئت تشخیص رای به نفع کارفرما و موجه بودن اخراج دادند ولی در جلسه هیئت حل اختلاف توانستم به دلیل عدم ارائه قرارداد کار از سوی کارفرما رای هیئت تشخیص را بشکنم و رای بازگشت به کار را بگیرم ولی متاسفانه تا تاریخ ۲۹ اسفند ۹۹ و با این استدلال از سوی نماینده اداره کار که متاسفانه روی دیگر اعضا نیز نفوذ دارد که : شما شامل ماده ۱۲ قانون کار نمی شوید و هیچ استناد قانونی نیز ارائه نکرد.

لازم به ذکر است که ساختمان اموال و وسایل و حتی بیماران همگی متعلق به بهزیستی می باشد و حتی هزینه ها را هم بهزیستی تامین می کند و فقط از طریق آگهی روزنامه مبنی بر اجاره ساختمان آنجا را واگذار به بخش خصوصی می کند .

لازم به ذکر است که کارفرما هیچگونه پرفراژ حقوقی به کارگران نمی دهد. کارگاه را به اسم آسایشگاه سالمندان بیمه می کند! در لیست بیمه احراز شغلی را رعایت نمی کند و همه را به اسم کارگر خدماتی درجه ۲ بیمه می کند . ساعات کار قانونی را رعایت نمی کند ( شیفت ۴۸ ساعت کار ۷۲ ساعت استراحت و یا به بهانه کرونا شیفت یک هفته کار سه هفته استراحت در کل شرایط جهنمی حکمفرماست).

هیچگونه دفتر حضور و غیابی که امضا شود وجود ندارد. مرخصی استحقاقی را به بهانه کرونا لغو کرده است ، بابت هر دو شیفت که ۶ ساعت حق خواب داریم باید یک شیفت بدون دستمزد سر کار بیایم و ..! خلاصه هیچ مدارکی دست پرسنل نمی دهد. حال سوال بنده این است که خواهشمندم با صبر و حوصله و برای رضای خدا جواب داده و به بنده کمک کنید

1.     آیا اگر به دیوان عدالت اداری اعتراض کنم می توانم رای حل اختلاف را بشکنم باتوجه به اینکه کارفرما قراردادی برای ارائه ندارد و بنده رای بازگشت دائم بگیرم

2.     در رای چه هئیت تشخیص و چه هئیت حل اختلاف هیچگونه مبلغی حتی حق سنوات محاسبه نشده است خواد شما بهتر می دانید که این رای برخلاف رویه حاکم است

3.     اگر وکیلی از طرف آن موسسه حاضر به قبول وکالت بنده در دیوان می باشد با علم به اینکه حتی یک درصد شانس بازگشت به کارم را دارم لطفا معرفی نمایید. با آرزوی موفقیت برای شما که حامی حق هستید؟

پاسخ :

1.     به احتمال بسیار زیاد رای برای بررسی مجدد به اداره کار ارجاع می شود و رای شکسته می شود.

2.     بله! باید محاسبه کنند.

3.     خود بنده می توانم وکالت تان را به عهده بگیرم. از همین طریق یا تلگرام سایت تماس بگیرید.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر