محاسبه افت قسمت خودروی سال 1397

 سلام! ماه پیش من با یه ۲۰۶ مدل ۹۷ تصادف کردم .من مقصر بودم که بعدا که فکر کردم هر دو مقصر یودیم  ولی کار از کار گذشته بود .بیمه تمام خسارت رو داد .حالا شکایت افت قیمت کرده است .با ابلاغیه برای حضور نظریه کارشناس هم اومده که مبلغ ۹ میلیون تومان خسارت در نظر گرفته است .قسمت های مورد تصادف:چراغ چپ جلو، سپر جلو و پروژکتور و گلگیر چپ و شلگیر چپ هست که همه تعویض میشه اما نظریه کارشناس با توجه به همه قیمت ها هست .اما در بازار خودرو تعویض سپر و چراغ و پرژکتور شامل افت قیمت ماشین نمیشه اما کارشناس بر حسب همه اینها مبلغ زده است!

آیا میتونم اعتراض بزنم. اول به علت اینکه شاید این قسمت ها قبلا تصادف داشته و باید ثابت بشه که نداشته است. .دوم اینکه ماشین سال ۹۷ صفر نیست و گران قیمت هم نیست که افت قیمت بخوره اونم اینهمه .ماشین ۲۷ هزار تا کارکرد دارد و آیا میشه با اعتراض کارشناس سه نفره تعیین نشه؟ همون یک نفره باشه یا اصلا با اعتراض حتما دوباره ارجاع میشه به کارشناس؟

این هم نظریه کارشناس! که مشخص نیست که در اون نقطه تصادف داشته قبلا یا نه و بر اساس همه قسمت ها   تعیین قیمت کرده،  ممنون میشم از راهنماییتون! آیا اعتراض بزنم ممکن قیمت بیشتری کارشناسی شود؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که تعویض سپر و چراغ جزء مواردی نیست که شامل افت قیمت شود ولی تعویض گلگیر یکی از مواردی است که بین ۳ تا ۴ درصد افت قیمت دارد و با توجه به قیمت روز خودروی ۲۰۶ به نظرم افت قیمت را منصفانه محاسبه کرده اند. افت قیمت ربطی به صفر بودن ماشین و یا گران‌قیمت بودن ندارد و کافی است قسمتی از خودرو تصادف نداشته باشد. اگر مجدداً از آن نقطه تصادف کند گفت قیمت تعلق می گیرد. شما میتوانید اعتراض کنید ولی پرونده به کارشناسی سه نفره ارجاع می‌شود که هزینه کارشناسی هم با شماست مگر اینکه رای تفاوت زیادی کند. بنابراین به کارشناس یک نفره ارجاع نمی شود. به نظر بنده،  تفاوت چندانی در میزان افت قیمت رخ نخواهد داد. اگر بتوانید با طرفتان با مبلغ کمتر توافق کنید بهتر است وگرنه درخواست قسط بندی کنید یعنی که اعسار از پرداخت مبلغ بدهید و درخواست قسطی شدن می کنید. قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر