محاسبه مابه التفاوت دیه سال های 1399 و 1400

 پوریا مظفری: سلام،سال گذشته در پرونده کیفری که داشتم اینجانب هم محکوم علیه بودم و هم محکوم له،دیه ای که باید پرداخت میکردم به این ترتیب است:

۱.نیم صدم دیه کامل۲.نیم صدم دیه کامل۳.دو صدم دیه کامل۴.سه هزارم دیه کامل۵.دوازده هزارم  دیه کامل۶.سه هزارم دیه کامل۷.یک صدم دیه کامل۸.یک دوم از یک و نیم هزارم.

و دیه ای که باید به بنده پرداخت میشد از این قرار است:

۱.یک صدم دیه کامل۲.یک و نیم هزارم دیه کامل.

مامور اجرای احکام با ادغام هر دو دیه بنده را به پرداخت ۱۵۵۹۵۵۰۰هزار تومان طی ده قسط محکوم کرد،اکنون یک قسط باقی مانده است و ایشان مدعی هستند که باید مبلغی را مضاف بر این مبلغ پرداخت کنم،(چهار قسط یعنی ۶۴۰۰۰۰۰ هزار تومان)سال ۹۹ پرداخت و مابقی سال ۱۴۰۰ پرداخت شده است،مابه التفاوتش را برای بنده محاسبه کنید،متشکرم؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم هر درصد دیه سال ۹۹ ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌شود. بنابراین شما مبالغی که در سال ۹۹ داده‌اید را باید تقسیم بر این مبلغ کنید تا میزان درصدی که داده اید مشخص شود. هر درصدی که باقی می‌ماند باید ضربدر ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کنید تا مابقی دیه به نرخ سال ۱۴۰۰ محاسبه کرد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر