درخواست ازکارافتادگی و دریافت مستمری پدر

 دوستی در تلگرام از من پرسیدند که پدرشان مستمری بگیر تامین اجتماعی بوده است و بعد از فوت پدرشان مادرشان مستمری‌بگیر شده است. سال گذشته مادرشان نیز مرحوم شده است. ایشان ۴۳ سال دارند، بیکار هستند و دارای لکنت زبان می باشند. سوال دقیق ایشان این است که آیا مستمری بعد از پدر و مادرشان به ایشان تعلق می‌گیرد؟ 

در جواب به این دوست عزیزمان باید بگویم که مستمری فقط به ایشان در صورتی تعلق می‌گیرد که از کار افتاده شناخته شوند و تاریخ از کار افتادگی شان نیز قبل از فوت پدرشان باشد. بنابراین در صورت تحقق این دو شرط مستمری به ایشان تعلق میگیرد. تعیین میزان از کار افتادگی با کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی می باشد با این حال بنا بر تجربیات قبلی بنده لکنت زبان باعث از کار افتادگی کلی نمی‌شود. بنابراین به احتمال زیاد مستمری ازکارافتادگی به شما تعلق نمی گیرد. 

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر