دیه قطع انگشت

 سلام وقتتون بخیر! بنده روز پنج شنبه تو شرکت در حین کار با دستگاه تزریق پلاستیک بودم که ناگهان بند اول انگشت سه و چهار دست راستم قطع شد. راهنمایی بفرمایید باید چه اقداماتی در خصوص دیه انجام بدم؟ بنده پس از بهبودی میخوام تو همان شرکت در قسمت مناسبتری کار کنم. من اگر بخواهم با کارفرما توافق کنم آیا دیه ای بهم تعلق خواهد گرفت؟ مبلغ دیه ام با وجود ماه حرام چقدر است؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟ با تشکر؟ 

در پاسخ به سوال دوست عزیزمان آقای قندهاری باید بگم که بابت دیه دو بند انگشت هر بند انگشت یک سی ام دیه تعلق میگیره و دو بند انگشت دو سی ام دیه تعلق میگیره معادل یک پانزدهم دیه کامل. در ماه حرام  با ماههای دیگر فرقی نداره. یک پانزدهم دیه کامل در ماه حرام که برای این جراحت ایجاد شده ۳۲ میلیون تومان به نرخ دیه سال ۱۴۰۰ محاسبه می شود. 

شما دو راه برای دریافت دیه دارید. اگر شرکتتان بیمه مسئولیت دارد بهتر است مستقیم با گزارش حادثه ناشی از کار به بیمه مسئولیت شرکت مراجعه کنید و دیه تان را بگیرید. اگر شرکتتان بیمه مسئولیت ندارد باید از کارفرما شکایت کنید اما چون می‌خواهید بعد از کارتان مجددا در همان شرکت شروع به فعالیت کنید به نظر من شکایت نکنید بهتر است باید توافق کنید مناسبتر است که از ۳۲ میلیون تومان می‌شود. قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر