شکایت برای دریافت دیه

 دوست عزیزی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که ایشان آرماتوربند هستند و با این عنوان با فردی قرارداد بستند. متاسفانه از طبقه دوم افتاده‌اند و دست راستشان شکسته است و در اثر آسیبی که به سینه شان وارد شده است ۲۸ روز بیهوش در آی‌سی‌یو بودند. فردا باید برای شرکت در جلسه حل اختلاف اداره کار بروند. سوال شان این است که این جلسه برای چه برگزار می شود و اینکه استاد کار هستند یا کارگر ساده فرقی در رای دادگاه دارد یا نه؟ 

معمولاً جلسه هیات های تشخیص و یا حل اختلاف اداره کار برای شکایت از کارفرما بابت حقوق و مزایا و بیمه است و ربطی به دیه ندارد بنابراین اینکه برای چه چیزی به جلسه می روند برای من هم مشخص نیست. اما این که استاد کار هستید یا کارگر از نظر رای دادگاه فرقی ندارد.  اما اگر منظورتان شورای حل اختلاف است اثبات این موضوع است که آسیب در محل کار برای شما اتفاق افتاده است یا نه و معرفی شما به پزشکی قانونی تا با تعیین دیه از طرف پزشکی قانونی پرونده برای بررسی به نزد قاضی ارسال گردد .


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر