شکایت برای دریافت دیه

 دوست عزیزی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که ایشان آرماتوربند هستند و با این عنوان با فردی قرارداد بستند. متاسفانه از طبقه دوم افتاده‌اند و دست راستشان شکسته است و در اثر آسیبی که به سینه شان وارد شده است ۲۸ روز بیهوش در آی‌سی‌یو بودند. فردا باید برای شرکت در جلسه حل اختلاف اداره کار بروند. سوال شان این است که این جلسه برای چه برگزار می شود و اینکه استاد کار هستند یا کارگر ساده فرقی در رای دادگاه دارد یا نه؟ 

معمولاً جلسه هیات های تشخیص و یا حل اختلاف اداره کار برای شکایت از کارفرما بابت حقوق و مزایا و بیمه است و ربطی به دیه ندارد بنابراین اینکه برای چه چیزی به جلسه می روند برای من هم مشخص نیست. اما این که استاد کار هستید یا کارگر از نظر رای دادگاه فرقی ندارد.  اما اگر منظورتان شورای حل اختلاف است اثبات این موضوع است که آسیب در محل کار برای شما اتفاق افتاده است یا نه و معرفی شما به پزشکی قانونی تا با تعیین دیه از طرف پزشکی قانونی پرونده برای بررسی به نزد قاضی ارسال گردد .


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر