درخواست دیه دیسک کمر

 دوستی به نام محسن در اینستاگرام از بنده سوالی پرسیده اند که ایشان فرمودند که از سال ۹۶ تا یک ماه پیش در شرکتی مشغول به کار بودند که بعد از این مدت اخراج شده‌اند. چند روز پیش کمردرد گرفته اند و نزد دکتر رفته‌اند و دکتر گفته است که چهار مهره از مهره های کمر ایشان دچار آسیب شده است و دیسک کمر گرفتند. آیا می‌تواند شکایت کند و اینکه باید کجا شکایت کند؟ شغلشان هم تراشکاری بوده است؟ 

در پاسخ به سوال این دوست عزیز باید بگویم که بابت حادثه ناشی از کار می‌توانند از کارفرما درخواست دیه کند و از طریق تامین اجتماعی هم اقدام کنند تا شاید غرامت نقص عضو به ایشان تعلق بگیرد. اما بابت آسیب مهره های کمر و دیسک کمر که گرفتند معمولاً این موضوع یک بیماری شغلی محسوب می‌شود و بیماری شغلی متاسفانه نه در قانون دیات آمده است و نه در قانون تامین اجتماعی می‌توان به عنوان حادثه کاری به آن استناد کرد. البته در قانون تامین اجتماعی بیماری شغلی آمده است اما عملاً بابت آن درصد ازکارافتادگی تعلق نمی گیرد و همانند بیماری عادی حساب می شود و در نتیجه درصدی بابت این به شما تعلق نمی گیرد تا از کار افتاده جزئی شوید و یا اینکه غرامت نقص عضو بگیرید و بنابراین جوابی که به صورت خلاصه به شما می توانم بگویم این است که عملاً به جایی نمی توان رسید. 


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر