درخواست دیه دیسک کمر

 دوستی به نام محسن در اینستاگرام از بنده سوالی پرسیده اند که ایشان فرمودند که از سال ۹۶ تا یک ماه پیش در شرکتی مشغول به کار بودند که بعد از این مدت اخراج شده‌اند. چند روز پیش کمردرد گرفته اند و نزد دکتر رفته‌اند و دکتر گفته است که چهار مهره از مهره های کمر ایشان دچار آسیب شده است و دیسک کمر گرفتند. آیا می‌تواند شکایت کند و اینکه باید کجا شکایت کند؟ شغلشان هم تراشکاری بوده است؟ 

در پاسخ به سوال این دوست عزیز باید بگویم که بابت حادثه ناشی از کار می‌توانند از کارفرما درخواست دیه کند و از طریق تامین اجتماعی هم اقدام کنند تا شاید غرامت نقص عضو به ایشان تعلق بگیرد. اما بابت آسیب مهره های کمر و دیسک کمر که گرفتند معمولاً این موضوع یک بیماری شغلی محسوب می‌شود و بیماری شغلی متاسفانه نه در قانون دیات آمده است و نه در قانون تامین اجتماعی می‌توان به عنوان حادثه کاری به آن استناد کرد. البته در قانون تامین اجتماعی بیماری شغلی آمده است اما عملاً بابت آن درصد ازکارافتادگی تعلق نمی گیرد و همانند بیماری عادی حساب می شود و در نتیجه درصدی بابت این به شما تعلق نمی گیرد تا از کار افتاده جزئی شوید و یا اینکه غرامت نقص عضو بگیرید و بنابراین جوابی که به صورت خلاصه به شما می توانم بگویم این است که عملاً به جایی نمی توان رسید. 


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر