سن بازنشستگی تامین اجتماعی

 من کارمند خانم هستم و 53 سال سن دارم و 18 سال بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمودم. چطوری میتوانم با 30 روز حقوق بازنشست شوم؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید اعلام کنم که ایشان می‌توانند قانونی که امسال وجود داره استفاده کنند و سال دیگه و با ۲۰ سال سابقه بازنشست شود. البته باید یک سال آخر رو در شرکتی کار کنند که مشمول قانون کار باشه تا بتوانند از قانون ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه استفاده کند توجه داشته باشید که این قانون متاسفانه ممکنه امسال آخرین سال اجراش باشه! البته هنوز معلوم نیست و زمزمه هایی در این زمینه شنیده می‌شود که در مجلس شورای اسلامی این قانون عوض می‌شود. ضمنا وقتی با ۲۰ سال سابقه بازنشست می شوند معادل ۲۰ روز حقوق می گیرند که البته اگر از حداقل حقوق سال کمتر باشه تا اون میزان افزایش پیدا میکنه مثلا به نرخ حقوق امسال که سال ۱۴۰۰ میشه معادل ۲ میلیون و ۶۰۰ تا نهایتا ۳ میلیون حقوق بتوانند بگیرد و دقیقاً با ۳۰ روز حقوق نمی توانند بازنشسته شود.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر