سن بازنشستگی تامین اجتماعی

 من کارمند خانم هستم و 53 سال سن دارم و 18 سال بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمودم. چطوری میتوانم با 30 روز حقوق بازنشست شوم؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید اعلام کنم که ایشان می‌توانند قانونی که امسال وجود داره استفاده کنند و سال دیگه و با ۲۰ سال سابقه بازنشست شود. البته باید یک سال آخر رو در شرکتی کار کنند که مشمول قانون کار باشه تا بتوانند از قانون ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه استفاده کند توجه داشته باشید که این قانون متاسفانه ممکنه امسال آخرین سال اجراش باشه! البته هنوز معلوم نیست و زمزمه هایی در این زمینه شنیده می‌شود که در مجلس شورای اسلامی این قانون عوض می‌شود. ضمنا وقتی با ۲۰ سال سابقه بازنشست می شوند معادل ۲۰ روز حقوق می گیرند که البته اگر از حداقل حقوق سال کمتر باشه تا اون میزان افزایش پیدا میکنه مثلا به نرخ حقوق امسال که سال ۱۴۰۰ میشه معادل ۲ میلیون و ۶۰۰ تا نهایتا ۳ میلیون حقوق بتوانند بگیرد و دقیقاً با ۳۰ روز حقوق نمی توانند بازنشسته شود.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر