تغییر نوع بیمه تامین اجتماعی

 برای تبدیل بیمه ۱۸ درصد بیمه ۲۷ درصد بلافاصله باید بعد یک ماه اقدام کنیم یا محدودیت زمانی نداره؟  بعد اگر محدودیت زمانی نداشت مابه تفاوتش چی میشه؟ و طول مدت خدمت سربازی چطوری جزو سابقه بیمه حساب میشه؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که برای تبدیل بیمه ۱۸ درصد که یک بیمه مربوط به حرف و مشاغل آزاد است به بیمه ۲۷ درصد که بیمه اختیاری از محدودیت زمانی وجود ندارد. این نوع درصد تفاوت مربوط به خدمات درمانی است که در دفترچه بیمه ۱۸ درصد فرانشیز دریافت می‌شود و مبلغ جدایی بابت دفترچه نیاز است و در بیمه ۲۷ درصد نه فرانشیز وجود دارد و نه مبلغی برای هر کدام از دفترچه ها . بنابراین اصلا نیازی به پرداخت مابه‌التفاوت نیست. در مورد خدمت سربازی شما ۷ درصد حقوق مشمول کسر حق بیمه را به عنوان حق بیمه هر ماه خدمت سربازی پرداخت می کنید یعنی باید حداقل دو سال پرداخت حق‌ بیمه داشته باشید و به عنوان مثال اگر حق بیمه اختیاری بر اساس حقوق ۳ میلیون تومان محاسبه شده باشد هفت درصد این مبلغی معادل ۲۰۰ هزار تومان در ماه می باشد و  به عنوان حق بیمه سربازی برای هر ماه محاسبه می شود. طول دوران سربازی نیز بر اساس عدد ثبت شده در پشت کارت پایان خدمت تعیین می شود. 


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر