دریافت حق بیمه مشاغل سخت از کارفرما

 دوستی در سایت به نام قاسم از من سوالی پرسیدند که ایشان در کمیته بدوی تشخیص مشاغل سخت و زیان آور اداره کار درخواست بررسی مشاغل سخت دادند و در مرحله بدو رای ایشان تایید شده است. سپس در مرحله تجدید نظر رای شان دوباره تایید شده است چون کارفرما به رای بدوی اعتراض زده اند.  حالا کارفرما حاضر نشده مبلغ حق بیمه ۴ درصد اضافه را پرداخت کنه و از این کار استنکاف ورزیده  است. خودشون مبلغ را پرداخت کردند تا دوران مشاغل سخت و زیان آور شون با ضریب یک و نیم محاسبه بشه و بتوانند بازنشسته زودهنگامی را جشن بگیرند. 

سوال شان از ما این است که آیا می‌توان این مبلغ را از طریق کارفرما دوباره دریافت کنند؟ در پاسخ به این دوست عزیزمون باید بگم که بله این کار را می توانند بکنند اما دیگر از طریق اداره کار چنین کاری را نمی توانند انجام دهند و باید از طریق شورای حل اختلاف یا دادگستری انجام بدهن.د چون مبلغ حق بیمه‌ای که پرداخت کرده حدود ۳۲ میلیون تومان می‌شود بنابراین بهتر است که از طریق دادسرا و نهایتاً دادگستری این کار را انجام بدهند و انشاالله که به نتیجه برسد هرچند با اطمینان نمیشه گفت و تعیین تصمیم به نظر قاضی ارتباط دارد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر