دیه رباط صلیبی

 دوستی به نام عرفان از طریق سایت برای من پیغام داده است که ایشان در مورخه ۲۵ اردیبهشت همین امسال در محل کار دچار حادثه کاری شده اند و متاسفانه مینیسک  پایشان پاره شده است. متاسفانه علاوه بر مینیسک پای ایشان رباط صلیبی پای ایشان نیز پاره شده است .متعاقب این حادثه در هفدهم خرداد همین امسال با ایشان تسویه حساب شده است و ایشان از کار در حقیقت اخراج شده است.ا سوالی که ایشان دارند این است که آیا می‌توانند درخواست دیه کنند و آیا کارشان به جایی می‌رسد؟ همچنین سوالی دیگری که دارند این است که دیه ای که به ایشان تعلق می گیرد چه مقدار می باشد؟ 

در پاسخ به این دوست عزیزمون که این حادثه برایشان اتفاق افتاده است اعلام می کنم که بله ایشان می تواند درخواست دیه کند. کافی است با مدارک پزشکی و از طریق کلانتری نزدیک به محل کار شکایت کند. کلانتری ابتدا موضوع را به بازرس اداره کار ارجاع می دهد و همچنین به صورت همزمان پرونده را به پزشکی قانونی می فرستد تا میزان دیه مشخص شود. بازرسی اداره کار نیز تعیین درصد می‌کند و میزان تقصیر کارفرما و ایشان را تعیین می نماید. 

بعد از تعیین میزان تقصیر هر دو طرف و میزان تعیین دیه پرونده به دادسرا ارجاع داده می‌شود تا بعد از بررسی دادیار یا دادستان قاضی در دادگاه در این زمینه تصمیم‌گیری کند. توجه داشته باشید در صورتی که هر یک از طرفین به میزان دیه و یا میزان تقصیر هر کدام اعتراض داشته باشند می توانند اعتراض خود را اعلام کنند. اگر نسبت به دیه اعتراض داشته باشند قاضی می تواند پرونده را مجدداً برای بررسی به کمیسیون پزشکی پزشکی قانونی ارسال کند. اگر نسبت به میزان تقصیر طرفین نیز اعتراضی باشد قاضی می تواند پرونده را به کارشناس رسمی دادگستری برای بررسی مجدد ارجاع دهد. توجه داشته باشید که دیه پارگی کامل مینیسک ۴% می باشد که معادل ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می شود. دیه پارگی رباط صلیبی ۸ درصد می باشد که معادل ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌شود. برای این دوست عزیزمان آرزوی سلامتی داریم.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر