دیه خونریزی ریه

 دوستی در اینستاگرام از من سوال پرسیدند که هفته گذشته حدود ۱۴ ساعت سوار موتور بودند و کلاه ایمنی هم داشتند و متاسفانه تصادف کردمد. شاهد دارند که یک ماشین پرشیا به ایشان تصادف کرده و از محل متواری شده است. البته شماره پلاک را هم یادداشت کرده اند و به افسران نیروی انتظامی دادن.د بعداً توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده‌اند و مشخص شده است که دنده های ۳ و ۴ قفسه سینه شان شکسته شده است و ریه شان دچار خونریزی شده است و خوشبختانه بعد از بند آمدن خونریزی در ساعت یک نصف شب ترخیص شده است. پسرش را به کلانتری مراجعه کرده موتور را ترخیص کرده و از طرف کلانتری نامه ای به پزشکی قانونی زده شده است که بعد از طی مراحل قانونی پزشکی قانونی دیه را مشخص کند. می خواستند بدانند که دیه شان چه مقدار می شود و از چه راهی می تواند بگیرد و البته تاکید داشتند که در ماه حرام این حادثه برایشان اتفاق افتاد؟ 

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم که اولاً دیه شکستگی یا هر نوع حادثه در ماه حرام و تفاوتی با ماه آتی ندارد و همان دی ماه آتی است. صرفاً دیه فوت است که در ماه حرام با ماه عادی تفاوت دارد. در مورد اینکه دیه شان را از چه طریقی بگیرند اگر راننده مربوطه بعد از طی مراحل قانونی پیدا نشود و تامین اجتماعی و نیروی انتظامی این موضوع را گواهی کنند از طریق صندوق تامین خسارات بدنی می‌تواند دیه را بگیرد و قاضی دادگاه این حق را دارد که ایشان را به صندوق تامین خسارات بدنی ارجاع دهد و مورد دیه بستگی دارد دنده هایی که شکسته شده محیط بر قلب باشد یا نباشد. دنده های ۳ و ۴ معمولاً محیط بر قلب نیست. اگر بر قلب محیط  نباشد هر کدام یک درصدی دارد معادل ۴ میلیون و ۸۰۰ و اگر محیط بر قلب باشد دو و نیم درصد دیه دارد معادل 12 میلیون تومان. بابت خونریزی اش معمولاً در نظر می‌گیرند که معمولاً در حدود یک درصد ارش در نظر می‌گیرند که معادل ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می شود .


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر