دریافت مستمری پدر به علت طلاق از همسر

 دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که در سال ۹۸ به مدت ۹ ماه از طرف محل کارشان بیمه تامین اجتماعی شده اند ولی حدود از مرداد ماه ۹۹ بیمه شان قطع شده است و ایشان نتوانستند از بیمه بیکاری هم استفاده کنند چون بیمه شان بیمه حوزه علمیه است ا مدت یک ماه از همسرشان طلاق گرفتند و مادرشان هم که مستمری پدر را می‌گرفتند که روزی به رحمت خدا رفته است آیا می‌تواند از مستمری پدر استفاده کند و سالشان این است که آیا آن بیمه که ۹ ماهه بوده و قطع شده مانعی نمی باشد؟

 در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم قانونا شما می توانید از بیمه پدرتان استفاده کنید چون مطلقه  هستید و ظاهراً شغلی ندارید و بنابراین مشکلی نمی باشد اما تامین اجتماعی احتمالاً ایراد می گیرد و کمی دریافت مستمری بازمانده شما طولانی می شود علتش هم این است که شما دقیقاً یک ماه قبل از مرگ مادرتان طلاق گرفته اید و مطمئناً تامین اجتماعی به صوری بودن طلاق شما مشکوک می شود و این موضوعی است که بارها اتفاق افتاده است و حساسیت بر روی آن بسیار زیاد است و احتمال دارد قوانین جدیدی هم در این زمینه وضع شود هرچند فعلاً قانون قانون سابق است بنابراین به طور خلاصه باید بگویم که قانونا می توانید بگیرید ولی طولانی مدت می شود چون موضوع شما از نظر تامین اجتماعی کمی مشکوک به طلاق صوری می باشد .

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر