دریافت مستمری پدر به علت طلاق از همسر

 دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که در سال ۹۸ به مدت ۹ ماه از طرف محل کارشان بیمه تامین اجتماعی شده اند ولی حدود از مرداد ماه ۹۹ بیمه شان قطع شده است و ایشان نتوانستند از بیمه بیکاری هم استفاده کنند چون بیمه شان بیمه حوزه علمیه است ا مدت یک ماه از همسرشان طلاق گرفتند و مادرشان هم که مستمری پدر را می‌گرفتند که روزی به رحمت خدا رفته است آیا می‌تواند از مستمری پدر استفاده کند و سالشان این است که آیا آن بیمه که ۹ ماهه بوده و قطع شده مانعی نمی باشد؟

 در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم قانونا شما می توانید از بیمه پدرتان استفاده کنید چون مطلقه  هستید و ظاهراً شغلی ندارید و بنابراین مشکلی نمی باشد اما تامین اجتماعی احتمالاً ایراد می گیرد و کمی دریافت مستمری بازمانده شما طولانی می شود علتش هم این است که شما دقیقاً یک ماه قبل از مرگ مادرتان طلاق گرفته اید و مطمئناً تامین اجتماعی به صوری بودن طلاق شما مشکوک می شود و این موضوعی است که بارها اتفاق افتاده است و حساسیت بر روی آن بسیار زیاد است و احتمال دارد قوانین جدیدی هم در این زمینه وضع شود هرچند فعلاً قانون قانون سابق است بنابراین به طور خلاصه باید بگویم که قانونا می توانید بگیرید ولی طولانی مدت می شود چون موضوع شما از نظر تامین اجتماعی کمی مشکوک به طلاق صوری می باشد .

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر