دریافت مستمری پدر به علت طلاق از همسر

 دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که در سال ۹۸ به مدت ۹ ماه از طرف محل کارشان بیمه تامین اجتماعی شده اند ولی حدود از مرداد ماه ۹۹ بیمه شان قطع شده است و ایشان نتوانستند از بیمه بیکاری هم استفاده کنند چون بیمه شان بیمه حوزه علمیه است ا مدت یک ماه از همسرشان طلاق گرفتند و مادرشان هم که مستمری پدر را می‌گرفتند که روزی به رحمت خدا رفته است آیا می‌تواند از مستمری پدر استفاده کند و سالشان این است که آیا آن بیمه که ۹ ماهه بوده و قطع شده مانعی نمی باشد؟

 در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم قانونا شما می توانید از بیمه پدرتان استفاده کنید چون مطلقه  هستید و ظاهراً شغلی ندارید و بنابراین مشکلی نمی باشد اما تامین اجتماعی احتمالاً ایراد می گیرد و کمی دریافت مستمری بازمانده شما طولانی می شود علتش هم این است که شما دقیقاً یک ماه قبل از مرگ مادرتان طلاق گرفته اید و مطمئناً تامین اجتماعی به صوری بودن طلاق شما مشکوک می شود و این موضوعی است که بارها اتفاق افتاده است و حساسیت بر روی آن بسیار زیاد است و احتمال دارد قوانین جدیدی هم در این زمینه وضع شود هرچند فعلاً قانون قانون سابق است بنابراین به طور خلاصه باید بگویم که قانونا می توانید بگیرید ولی طولانی مدت می شود چون موضوع شما از نظر تامین اجتماعی کمی مشکوک به طلاق صوری می باشد .

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر