دیه سوختگی و گرافت پوست

 خانمی در تماس تلفنی با من سوال پرسیدند که عمل زیبایی انجام دادند و متاسفانه در این عمل زیبایی قسمتی از بدنشان اون سوختگی پیدا کرده بر اثر عمل ساکشن مه باید عمل کنند و یه مقداری گرافت پوستی انجام بدهند و بعد از اینکه گرافت پوستی هم انجام داده‌اند این اثر سوختگی میمونه یعنی چه عمل بکنند که عمل نکند اثر سوختگی باقی خواهد بود. 

سوالشون این است اکه چند درصد دیه بهشون تعلق میگیره چون ظاهراً همکاران ان مرکز درمانی باهاشون تماس گرفتند و می‌خواهد به نحوی سازش کند و حالا سوالشان این است که با چه  مبلغی سازس کنند؟ 

در پاسخ به این خانم عزیز من باید خدمتتون عرض کنم که اولاً باید درجه سوختگی مشخص شود. اگر درجه سوختگی از درجه یک باشه معمولا هر درصد درجه سوختگی ۱.۳ درصد دیه تعلق میگیره اگه درجه دو باشه ۲ درصد تعلق میگیره اگه درجه ۳ باشه ۲.۳ درصد معمولاً تعلق میگیره و به درجه ۴ تا 3 درصد تعلق می‌گیرد. 

بنابراین باید درجه سوختگی مشخص شود تا بتوان به صورت دقیق میدان دیه را مشخص کند. اما اگه فرض بگیریم درجه سوختگی درجه دو باشه بابت ۳ درصد سوختگی حدود ۶ درصد دیه تعلق میگیره و بابت عمل گرافت پوست یک درصد دیه تعلق میگیره و بابت زیبایی از دست رفته حدود یک درصد دیه تعلق می‌گیرد یعنی مجموعه ۸ درصد دیه تعلق می‌گیرد که اگه این ۸ درصد روز ضربدر 4 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دیه هر درصد دیه سوختگی در سال ۱۴۰۰ مکنیم مجموع میشه حدود ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان. 

با این حال این مبالغ این مبلغ که گفتم تخمینی است چون پزشکی قانونی به خوبی هم درجه سوختگی و هم درصد سوختگی را مشخص می‌کند و تا نظریه پزشکی قانونی نباشه با دقت بالا نمی توان میزان دیه را مشخص کرد. 

نکته دیگری که در این زمینه مهم است اینه که ممکنه صددرصد کسی که این عمل را انجام داده مقصر نباشه! ممکنه عوامل دیگری هم  مقصر تشخیص داده بشند که تو نظر قاضی و یا کارشناس دادگستری و کارشناس اداره کار مشهوده بنابراین به فرض اینکه صددرصد این مرکز درمانی مقصر باشه این دیه تعیین می شود. 

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر