دیه سوختگی و گرافت پوست

 خانمی در تماس تلفنی با من سوال پرسیدند که عمل زیبایی انجام دادند و متاسفانه در این عمل زیبایی قسمتی از بدنشان اون سوختگی پیدا کرده بر اثر عمل ساکشن مه باید عمل کنند و یه مقداری گرافت پوستی انجام بدهند و بعد از اینکه گرافت پوستی هم انجام داده‌اند این اثر سوختگی میمونه یعنی چه عمل بکنند که عمل نکند اثر سوختگی باقی خواهد بود. 

سوالشون این است اکه چند درصد دیه بهشون تعلق میگیره چون ظاهراً همکاران ان مرکز درمانی باهاشون تماس گرفتند و می‌خواهد به نحوی سازش کند و حالا سوالشان این است که با چه  مبلغی سازس کنند؟ 

در پاسخ به این خانم عزیز من باید خدمتتون عرض کنم که اولاً باید درجه سوختگی مشخص شود. اگر درجه سوختگی از درجه یک باشه معمولا هر درصد درجه سوختگی ۱.۳ درصد دیه تعلق میگیره اگه درجه دو باشه ۲ درصد تعلق میگیره اگه درجه ۳ باشه ۲.۳ درصد معمولاً تعلق میگیره و به درجه ۴ تا 3 درصد تعلق می‌گیرد. 

بنابراین باید درجه سوختگی مشخص شود تا بتوان به صورت دقیق میدان دیه را مشخص کند. اما اگه فرض بگیریم درجه سوختگی درجه دو باشه بابت ۳ درصد سوختگی حدود ۶ درصد دیه تعلق میگیره و بابت عمل گرافت پوست یک درصد دیه تعلق میگیره و بابت زیبایی از دست رفته حدود یک درصد دیه تعلق می‌گیرد یعنی مجموعه ۸ درصد دیه تعلق می‌گیرد که اگه این ۸ درصد روز ضربدر 4 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دیه هر درصد دیه سوختگی در سال ۱۴۰۰ مکنیم مجموع میشه حدود ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان. 

با این حال این مبالغ این مبلغ که گفتم تخمینی است چون پزشکی قانونی به خوبی هم درجه سوختگی و هم درصد سوختگی را مشخص می‌کند و تا نظریه پزشکی قانونی نباشه با دقت بالا نمی توان میزان دیه را مشخص کرد. 

نکته دیگری که در این زمینه مهم است اینه که ممکنه صددرصد کسی که این عمل را انجام داده مقصر نباشه! ممکنه عوامل دیگری هم  مقصر تشخیص داده بشند که تو نظر قاضی و یا کارشناس دادگستری و کارشناس اداره کار مشهوده بنابراین به فرض اینکه صددرصد این مرکز درمانی مقصر باشه این دیه تعیین می شود. 

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر