شکایت برای مشاغل سخت و زیان آور

 دوستی در اینستاگرام با نام خلیل از من در مورد مشاغل سخت و زیان آور سوال پرسیده است. ایشان فرمودند که کارگران خط تولید شرکت شون می‌توانند از مزایای مشاغل سخت و زیان آور استفاده کنند. البته گفته است که تا سال ۱۳۹۲ می توانستند از این قانون استفاده کنند و بعد از آن هنوز تایید نشده است. 

شرکت این آقا تولید کاشی است و ظاهراً کارفرما برای اینکه حق بیمه را پرداخت نکند از عناوین دیگری استفاده کردند به عنوان مثال از عنوان شغلی کارگر قسمت کوره یا کارمندان اداری و نمی‌خواهد از کارگر خط تولید استفاده کنه که‌ سختی کار بهش تعلق بگیره و مجبور به پرداخت 4 درصد یا ۸ درصد حق بیمه بیشتر بشود. 

ظاهراً کارفرما قراردادی به ایشون نداده و تنها شاهدی که دارند بازرسی‌های که طرف بیمه آمده و محل کار ایشان را پیدا کردیم و ایشان می‌خواهند به دیوان عدالت اداری شکایت کنند تا بتوانند در این زمینه رای مثبت بگیرند. از ما پرسیدند که چه کاری می تونم براتون انجام بدیم و چه راهنمایی میتونی بهشون بکنیم؟

ظاهراً برای ایشون عنوان شغلی اپراتور پرس ثبت شده که اپراتور پرس عنوانی است که سخت و زیان‌آور بهش تعلق نمی‌گیرد. 

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگم که اولاً باید سعی کنید خیلی سریع به نتیجه برسید. قانون مشاغل سخت و زیان آور توسط تامین اجتماعی به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده و احتمال داره که تغییرات زیادی در این قانون صورت بپذیرد مثلاً می‌گویند که شرکت هایی که این مشاغل سخت و زیان‌آور دارند باید اصلاح کند و نمیشه تا ابد از مزایای مشاغل سخت و زیان آور استفاده کنند. 

همچنین تامین اجتماعی نقش بیشتری در تایید مشاغل سخت و زیان آور خواهد داشت و دیگه اینجوری نیست که با رای اداره کار و تایید تامین اجتماعی قضیه حل بشه و اینکه تامین اجتماعی تایید کنه با شکایت به دیوان عدالت اداری بشه رای را گرفت بنابراین خیلی باید تا قبل از اینکه قانون مشاغل سخت و زیان‌آور تغییر کنه و مجموعه سوابقی که میشه از این طریق به دست بیاد کاهش پیدا نکنه اقدام کنند. 

اما در مورد شکایت به اداره کار در این زمینه شکایت کار سختیه البته راه داره و بهتره که ایشون افرادی رو که در همین پوزیشن کار می‌کردند رو در شکایت به دیوان عدالت اداری شاهد بیاورند تا بتوانند ارای بگیرند ولی مشکل اینجاست که کارفرما یا اداره کار اگر در این زمینه رای مخالف داده باشه مدارکی ارائه می‌کند که در آن مشاغل مشغول به کار نبودند و این ‏کار را سخت می‌کند. 

بنابراین بهتر ست در قدم اول از بازرسان اداره کار بخوان که از محل کارشون بازرسی کنند. بهترین کاری که میشه کرد و با بررسی شرایط سختی کارشان را تایید کنند. در این زمینه اگه کار به دیوان عدالت اداری بکشه سخت تر میشه و معمولاً ساده تر نمیشه! 

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر