شکایت از کارفرما

 دوستی به نام محمود مجیدی از تبریز سوالی از بند پرسیده است در مورد شکایت ایشان از کارفرمای خودشان. ایشان فرمودند که تا ۲۸ اردیبهشت ماه در شرکت کار می‌کردند و در بیست و نهم و سی ام اردیبهشت ماه در شرکت حضور به هم رسانده اند که مراحل تسویه خودشان را  انجام بدهند. متاسفانه با استعفای ایشان موافقت نشده است و ایشون خودشون ترک کار کرده است. 

حق بیمه شون توسط کارفرمای محترمشون تا ۱۵ اردیبهشت ماه پرداخت شده است.  حالا سوالی که ایشون از من دارند اینکه می توانند شکایت کنند به اداره کار و حقوقی که نیاز است را بگیرد؟ حقوق ماه آخرشون ظاهراً به صورت ۵۰ درصد پرداخت شده و کامل پرداخت نشده است. 

در جواب به این دوست عزیزمون باید بگم که مطالبه شان اگه فقط همین حقوق ۵۰ درصد باشه به نظر خودمان به دردسر هاش نمی ارزه! دردسرهایی که در این زمینه داریم این است که باید بروند دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک یوزر و پسورد بگیرند و در سایت اداره کار شکایت کنند و در روز مشخص به اداره کار بروند و  شکایتش را مطرح کنند.

ممکن است کار به هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف برسه و زمان طولانی میشه! اگر بتواند دوستانه این موضوع را حل نماید خیلی بهتر می باشد چون طلبی که دارند بسیار کم می باشد. اگه حق بیمه و سنوات و عیدی و مرخصی و خیلی موارد دیگر باشه شکایت کردن توجیه داره اما بابت ۵۰ درصد حقوق شکایت کردن توجیه نداره! 

با این حال می تواند شکایت کند و ترک کارشان دلیلی بر نپرداختن حقوق ایشان توسط کارفرما نمیشه. صرفاً باید مدارکی ارائه کند که تا تاریخ موردنظر کار کردند. این مدارک هم باید مدارک مکتوب باشه. اگر مدارک مکتوب ندارند باید درخواست بازرسی بدهند تا کارشناسان و بازرسان اداره کار از محل کار ایشون بازرسی نماید. این تنها راهی که صحت کارکرد ایشان اثبات می شود. 

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر