شکایت از کارفرما برای حق بیمه

 دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیده اند که ایشان با کارفرما ایشان دچار مشکل شده اند و کارفرما ایشان حدود ۲ ماه است که بیمه را پرداخت نمی کند کند ایشان همچنان در محل کار مشغول به کار می باشند. سوال شان این است که آیا می‌توانند خودشان بیمه شان را پرداخت کنند. در حال حاضر بابت بیمه سال های ۷۸ تا ۹۲ که حدود ۱۴ سال می‌شود از کارفرما شکایت کرده اند و  بعد از آن بیمه شان پرداخته شده است تا دو ماه اخیر؟ 

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم خودتان به صورت سرخود نمی توانید بیمه تان را پرداخت کنید. حق بیمه باید  از طریق سایت تامین اجتماعی لیست بیمه کارگاه پرداخت می شود. حالا شما می توانید خودتان از طریق کارفرما بگویید که لیست را برایتان رد کند و مبلغ را پرداخت کنید اما اگر کارفرما چنین کاری را قبول نکرد می توانید از طریق بیمه اختیاری یا حرف و مشاغل آزاد حق بیمه تان را رد کنید ولی بعدا در شکایت دچار مشکل می شوید چون حتی اگر کارفرما حق بیمه تان را بعدا پرداخت کند تداخل بیمه پیش می آید بنابراین توصیه می کنم برای دوماه چنین کاری را نکنید و بگذارید ببینید که نتیجه شکایت تا چه میشود.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر