درخواست تغییر بیمه اختیاری به حرف و مشاغل آزاد

 سلام! وقت بخیر ! بنده چند سال هست بیمه تامین اجتماعی پرداخت میکنم. چند ماه هست به علت اینکه سرکار نمیرم و در خانه کار تایپ انجام میدم و درآمدی عایدم نمیشه نمیتونم بیمه پرداخت کنم. سوال من اینه که یکی از دوستان خیلی کمتر از من بیمه پرداخت میکنه ولی من آخرین بار ماهی 500 تومن و خرده ای پرداخت میکردم هر 3 ماه یکبار! و برای من خیلی سنگین هست. الان که مطمئنا بیشتر شده

میخوام بدونم چرا برای من اینقدر هست؟ بیمه من اختیاری و 12 درصد هست؟ 

در پاسخ به شما باید اعلام کنم که بیمه تان احتمالاً بیمه اختیاری بوده ولی ۱۲ درصد نبوده است. بیمه اختیاری ۲۷ درصد که در سال ۱۳۹۲ حدود همین مبلغی است که شما نوشته اید ولی در سال ۱۴۰۰ مبلغش نزدیک ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان ماهیانه است. بهترین کار برای شما اینه که بیمه حرف و مشاغل ۱۲ درصد انتخاب کنید و بابت این انتخاب ماهیانه نزدیک ۳۰۰ هزار تومان باید پرداخت کنید اگر مجرد هستید و عائله تحت تکفل ندارید بیمه ۱۲ درصد بهترین گزینه است. البته توجه داشته باشید که دیگه خدمات از کار افتادگی به شما تعلق نمیگیره و نمیتونید خدمات از کار افتادگی استفاده کنید و باید تا آخر دوره بازنشستگی حق بیمه تون را پرداخت کنید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر