درخواست تغییر بیمه اختیاری به حرف و مشاغل آزاد

 سلام! وقت بخیر ! بنده چند سال هست بیمه تامین اجتماعی پرداخت میکنم. چند ماه هست به علت اینکه سرکار نمیرم و در خانه کار تایپ انجام میدم و درآمدی عایدم نمیشه نمیتونم بیمه پرداخت کنم. سوال من اینه که یکی از دوستان خیلی کمتر از من بیمه پرداخت میکنه ولی من آخرین بار ماهی 500 تومن و خرده ای پرداخت میکردم هر 3 ماه یکبار! و برای من خیلی سنگین هست. الان که مطمئنا بیشتر شده

میخوام بدونم چرا برای من اینقدر هست؟ بیمه من اختیاری و 12 درصد هست؟ 

در پاسخ به شما باید اعلام کنم که بیمه تان احتمالاً بیمه اختیاری بوده ولی ۱۲ درصد نبوده است. بیمه اختیاری ۲۷ درصد که در سال ۱۳۹۲ حدود همین مبلغی است که شما نوشته اید ولی در سال ۱۴۰۰ مبلغش نزدیک ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان ماهیانه است. بهترین کار برای شما اینه که بیمه حرف و مشاغل ۱۲ درصد انتخاب کنید و بابت این انتخاب ماهیانه نزدیک ۳۰۰ هزار تومان باید پرداخت کنید اگر مجرد هستید و عائله تحت تکفل ندارید بیمه ۱۲ درصد بهترین گزینه است. البته توجه داشته باشید که دیگه خدمات از کار افتادگی به شما تعلق نمیگیره و نمیتونید خدمات از کار افتادگی استفاده کنید و باید تا آخر دوره بازنشستگی حق بیمه تون را پرداخت کنید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر