درخواست ازکارافتادگی

 سلام من کارگر ساختمان هستم. سر کار از ارتفاع چهار متری افتادم. لگنم و دست چپم هم دچار در رفتگی شده و هم شکستگی ! تامین اجتماعی میگه نه بیمه بیکاری بهت تعلق میگیره و نه خسارت!  لطفا راهنمایی بفرمایید که چکار باید بکنم ؟ ازتون ممنون میشم زودتر جواب بدید ممنون؟ 

در پاسخ به سوال این دوست عزیزمون که به علت حادثه ناشی از کار در ارتفاع این اتفاق براش افتاده است باید بگویم که بابت دیه باید از کارفرمای خود شکایت کنه و دیه بگیره اما اگه نمیخواهید شکایت کنید بابت این آسیب هایی که دیده از کار افتادگی بهش تعلق نمیگیره . بیمه بیکاری هم که کلا به کارگران ساختمانی تعلق نمی‌گیرد اما کمک هزینه ایام بیماری تعلق می‌گیرد . یعنی ایشان می تواند استعلاجی از پزشک معالج بگیرد معادل یک هفته یا دو هفته یا یک ماه و بعد از تایید شورای پزشکی مبلغش رو شعبه بیمه به ایشان میده ! البته تنها شرطی که داره اینه که ایشون باید بیمه تامین اجتماعی باشه یعنی بیمه کارگران ساختمانی باشه تا بتونه از استعلاجی تامین اجتماعی استفاده کند .
 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر