شکایت برای توقیف اموال کارفرما

 با سلام! در شركتي با كار تاسيساتي مشغول كار شدم . ا ز تاريخ ١/٨/٩٨بيمه ما رد شد تا برج ٤/٩٩ ولي حقوق برج ٤پرداخت نكرده است و شركت قرارداد خود را ماه به ماه تا برج٨/٩٩ تمديد كرد و در اين مدت ٧ماه حقوق داده به من تا برج٣/٩٩ و از اون به بعد نه بيمه رد كرده  برام ونه حقوق داده است.

حال شكايت كردم از شركت كه اداره كار رای صادر كرده مبلغ ١٩/٨٠٠هزارتومان! كارفرما ميگه حق تو نيست نميدم  و پرونده به شوراي كار تامين اجتماعي رفته ولي باز هم قبول نكرد. پرونده را فرستادن به بازرسي يا بازپرسي گفته ٢ماه طول ميكشه! به نظر شما آیا  من به پول خود ميرسم يا نه؟  راهنماي بفرمايد چكار بايد بكنم؟ با كمال تشكر؟

درس پاسخ به سوال دوست عزیزمان کرد واحد آن این سوال را پرسیده است باید بگویم که تنها راه منطقی که دارید اینه که رای اداره کار رو به اجرای احکام دادگستری برده و اجراییه بگیرید و اجراییه رو به ایشان ابلاغ بشه! در صورتی که بیست روز از ابلاغ بگذره و ایشان پول شما را پرداخت نکنه شما باید اموالی که ایشان دارند معرفی کنید و حکم توقیف اموال بگیرید. 

این تنها راهی است که دارید چون حکم حبس که برای شکایات اداره کار داده نمیشه و تنها راهی که دارید توقیف اموال است. اینکه پرونده به تامین اجتماعی رفته یا بازرسی رفته نمیدونم چرا رفته ولی بابت بیمه بوده و آن را هم باید از طریق اجرائیات تامین اجتماعی پیگیری کنید. پس برای حقوقتون از طریق دادگستری اقدام کنید و برای بیمه تا از طریق اجرائیات  شعبه بیمه. کلاً شاید یک سال دوندگی داشته باشه ولی به نظر من به حق تو میرسی و بعد از اینکه طلب تون رو گرفتید می توانید شکایت کنید و مبلغ مابقی را به نرخ روز دریافت کنید که این هم مبلغ نسبتا خوبی میشه.
قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر