حق بیمه تامین اجتماعی مراقب سالمند

 سلام!  پرستار ۲۴ ساعته برای مدت ۶ ماه جهت مراقبت از سالمند با شرکت قرارداد تنظیم  و امضا شده که در آن قید شده بدون پوشش بیمه تامین اجتماعی و فقط پوشش بیمه حوادث و مسئولیت آیا چنین قراردادی صحیح می باشد؟ و در آینده برای  خانواده سالمند که پرستار گرفته اند دردسر ایجاد نمی کند و در قانون آیا تمهیداتی برای پوشش پرستار مراقب سالمند در نظر گرفته شده است؟


سوال فوق را خانم یا آقای بهنام زارع از شیراز از بنده پرسیده‌اند در مورد اینکه آیا قراردادی که با پرستار مراقبت سالمندان بسته میشه حق بیمه تامین اجتماعی باید برای این پرستار در نظر گرفته  بشود یا نه و اگر در نظر گرفته نشود چنین قراردادی درست است یا نه؟ 

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم که چنین قراردادی درست نیست . حق بیمه تامین اجتماعی در قرارداد باید ذکر شود. چون که ایشان از شما حقوق می گیرد و در قبال دریافت حقوق،  کاری انجام میدهند و طبق ماده ۱۴۸ قانون کار باید حق بیمه پرداخت شود و اینکه در خانه شما کار می‌کند که کارگاه اصطلاح نامیده نمی شود به این معنا نیست که شما  نباید حق بیمه شان را پرداخت کنید. به این معناست که تامین اجتماعی از محل زندگیشان بازرسی نمی کند ولی شما باید حق بیمه شان را پرداخت کنید و ایشان چه در قراردادشان ذکر کرده باشید که در قراردادشان ذکر نکرده باشید اگر به اداره کار شکایت کنند برای حق بیمه مطمئناً رای مثبت می گیرد. 


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر