انتقال تخفیف خودروی بیمه شخص ثالث

1- سلام! بنده راجع به انتقال تخفیف خودرو به مشکل خوردم . ماشین قبلیم برج ۱۱سال ۹۸ تخفیف کامل خریدم که تازگی فروختم و ماشین دیگه خریدم. ماشین جدید برج ۷ بیمه تموم میشه!  برای انتقال تخفیف یکی دوتا دفتر بیمه رفتم گفتن تعلق نمیگیره!  ماشین قبلیم باید تاریخ تعویض پلاک خودرو قبل از برج۱۰ سال ۹۷ می بوده است.  حالا شما میتونید مشکل رو حل کنید! هزینه اش هم تقدیم می کنم. لطف کنید جواب بدید ممنون میشم ؟

نه متاسفانه امکان چنین چیزی فراهم نیست. قانون انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در اسفند ماه سال ۹۹ تغییر کرده است و دیگر نمی توان چنین کاری انجام داد. قانون بیمه مرکزی افراد هیچ بیمه دیگر نمی‌تواند تخفیف بیمه را به یک ماشین دیگر انتقال دهد مگر اینکه هر دو نفر فروشنده و خریدار اعضای یک خانواده باشد یعنی بستگان درجه اول باشد.

2-پسر من۱۴و نیمش بود که در تاریخ ۱۰مرداد۱۴۰۰ غرق شد. آیا دیه به نوجوان ۱۴ساله تعلق می گیرد ؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم بله ! دیه به نوجوان ۱۴ سال و نیمه تعلق می‌گیرد و اگر غرق شدن ایشان به صورت کامل یا به صورت درصدی بر عهده افراد دیگر نیز باشد می توانید برای دریافت دیه اقامه دعوا نمایید.

3-دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که ۱۴ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارد و ۵۳ سال سن دارند ایشان می‌خواهند باقیمانده بیمه را یکجا بخندند و بازنشسته شود سوال شان این است که آیا چنین کاری امکان‌پذیر است ؟ 

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم که چنین چیزی امکان پذیر نیست اگر می‌خواهند بازنشسته شود باید اگر خانم باشند ۵۵ سال سن داشته باشند و اگر آقا باشند ۶۰ سال سن داشته باشند تا بتوانند بازنشسته شود همچنین بهتر است اگر بخواهند در این سنین بازنشسته شوند ۲۰ سال سابقه بیمه داشته باشند تا بتوانند حداقل حقوق را طبق قانون که هر سال دولت اعلام می کند دریافت کند وگرنه متناسب با سابقه بیمه شان مستمری می‌گیرند که مبلغ بسیار ناچیزی می شود.

4-دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که یک ماه پیش همسرشان را به علت کرونا بستری کردند و برای اینکه بتوانند ایشان را از بیمارستان مرخص کنند مبلغ بیمارستان را به صورت آزاد حساب کرده‌اند چون کارفرما حق بیمه را پرداخت نکرده است حالا بیمه شان فعال شده است آیا می‌توانند به بیمارستان مراجعه کنند و درصدی که مربوط به بیمه است از بیمارستان پس بگیرند؟ 

پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که اول اینکه باید سابقه بیمه مربوط به دوران می باشد که شما در بیمارستان بستری بوده اید در صورتی که سابقه بیمه تامین شده باشد و دستگاه تامین اجتماعی تایید شده باشد. اگر بیمارستان خصوصی شده باشد می توانید از طریق دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی تامین اجتماعی مبلغ مورد نظر را بگیریم و اگر بیمارستان دولتی باشد باید به بیمارستان مراجعه کرده و درصدی که معمولاً ۹۰ درصد پرداختی شما می شود را از بیمارستان بگیرید.

5-در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که مستمری بگیر همسرشان بودند که فوت شدند و سال‌های قبل ازدواج کردند در سال ۸۸ بعد از ازدواج مستمری شان قطع شده است و پسرشان حقوق پدرشان را تا سن ۱۸ سالگی دریافت می‌کرده است حالا می توانند با وجود این که متأهل هستند برای دریافت مستمری همسرشان در خواست دهد؟ 

پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم بله می‌توانیم قانون عوض شده است و شما با وجود ازدواج مجدد می توانید از مستمری همسرتان استفاده نمایید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/