درخواست ازکارافتادگی به علت بیماری سرطان

1- سلام جناب! می خواهم از شما بپرسم شوهره من هفت سال سابقه بیمه داره! الانم بیمه است ولی یک سال سرطان مستانه داره! عمل کرده شیمی درمانی هم شش جلسه کردند. از یک طرف مریضی ریه دارد. دستگاه اکسیژن ساز روزی ۷ بار بعضی وقتها دائم استفاده میکنه! راهی برای بازنشست شدن داره یا خیر؟ ممنون میشم جوابمو بدین؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم تنها راهی که دارد این است که درخواست از کار افتادگی دهد. موضوع در کمیسیون پزشکی  تامین اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی که نامبرده حداقل ۶۶ درصد از کار افتادگی داشته باشد از کار افتاده می شود و می تواند از مزایای از کار افتادگی یا بازنشستگی زودتر از موعد مقرر استفاده کنند.

 2- سلام!  بنده چهار سال و چند ماه در یک نانوایی اجاره ای که توسط خودم اجاره شده بود کار میکردم.  صاحب مغازه بنده را به اسم کارگر بیمه کرده بود و 8 ماه از بیمه بنده رو هم خراب کرده و بجای اینکه کارگرای من را بیمه کند پسر و داماد خودش را که در آن مغازه کار نمی کردند. بیمه کرده بود و حق کارگرای من را ضایع کرد چطور میتونم خسارت این همه ضرر که به بنده وارد کرده را بگیرم؟ 

بهترین راهی که شما دارید این است که موضوع را به بازرسی شعبه بیمه اطلاع دهیم تا کارشناسان بیمه با مراجعه حضوری و بازرسی لیست بیمه را باطل نموده و بتوانند شما را به عنوان بیمه شده وارد لیست بیمه بکنند.

3-سلام خسته نباشید! میخواستم بپرسم رباط  acl من خارج از کار و تو زمین فوتبال پاره شده است. آیا می توانم برای دیه اقدام کنم یا خیر؟ 

پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که این که بخواهید برای دیه اقدام کنید اول باید مشخص باشد که از چه کسی می خواهید هدیه بگیرید در زمینه فوتبال شود اگر بیمه اماکن ورزشی داشته باشید می توانید یاد بگیرید یا اگر بیمه عمر داشته باشید و شرایط پرداخت دیه به علت حادثه در غیر رانندگی را برای شما داشته باشد میتوانید بگیرید اما بابت آسیب در زمین فوتبال به هیچ وجه حادثه کاری محاسبه نمی شود و نمی توانید از بیمه مسئولیت کارفرما استفاده نمایید .

4-دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که یکی از دوستانشان در سال ۹۷ ازدواج کرده است و بیمه تامین اجتماعی به ایشان یک میلیون تومان بابت هدیه ازدواج پرداخت کرده است ایشان الان متوجه شده است و به ما گفتند که سال ۹۷ ازدواج کرده‌اند آیا ایشان هم می‌توانند از کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی استفاده کنند؟

 در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم در صورتی که در تاریخ عقد رسمی که در شناسنامه ذکر شده است و در عقدنامه نصب شده است همسرتان حداقل ۲ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته باشد این هدیه ازدواج به شما تعلق می گیرد و می توانید اقدام کنید در غیر اینصورت نمی توانید اقدام کنید توجه داشته باشید سابقه بیمه تان باید سابقه بیمه اجباری باشد و بیمه خویش فرمایی و کارگران ساختمانی شامل آن نمی‌شود.

5-دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که می‌خواهند عینک بگیرند و چقدر هزینه را بیمه تقبل می‌کند؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید اعلام کنم که بیمه تأمین اجتماعی ۳۰۰ هزار تومان بابت هر عینک پرداخت می‌کند و البته اگر بیمه تکمیلی هم داشته باشید تا مبلغ ۶۰۰,۰۰۰ تومان هم از بیمه تکمیلی می توانید بگیرید. البته مجموعه مبلغی که از بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی می گیرید نباید از مبلغی که برای عینک هزینه کرده اید بیشتر باشد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر