محاسبه حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی برای بیمه های اجباری و آزاد

 دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که مبلغ حقوق بازنشستگی بیمه مشاغل آزاد و بیمه زنان خانه‌دار با بیمه که از طریق کارفرما میشه یا بیمه اختیاری فرقی میکنه؟ 

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگم محاسبه حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین دو سال آخر سنوات پرداخت حق بیمه می باشد .معمولا پرداخت حق بیمه مشاغل آزاد و بیمه زنان خانه‌دار بر اساس حداقلی می باشد و حقوق حداقلی تعلق می‌گیرد. در بیمه اختیاری امکان افزایش حقوق وجود دارد در صورتی که قبل از بیمه اختیاری شدن شما بتوانید در شغلی بیمه اجباری داشته باشید در بیمه اجباری هم اگر حق بیمه تا کمی بیشتر از حق بیمه حداقلی پرداخت شده باشد و این افزایش حق بیمه در سال‌های آخر به صورت یک دفعه نباشد حقوق بیشتری می توانید بگیرید. البته تمامی موارد بر اساس قانون فعلی است که قانون تأمین اجتماعی به احتمال زیاد در همین امسال یا در اساس برنامه هفتم توسعه عوض می شود و هم سن بیمه پردازی زیاد خواهد شد و هم نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی متناسب با سالهای بیشتری خواهد گردید. 


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر