آیا پروانه کسب می تواند باعث قطع بیمه بیکاری شود؟

 با سلام! همسر من در حال حاضر بیمه با برادرش شریکه و پروانه کسب به اسم برادرشون هست. الان به خاطر کرونا میخایم از بیمه بیکاری استفاده کنیم. از طرفی همسرم تا دو ماه دیگه به خاطر گرفتن وام قرار شده پروانه کسب رو به اسم خودش کنه! حالا سوال من اینه اگه پروانه کسب به اسم خودش بگیره میتونه به مدت یکسال از بیمه بیکاری استفاده کنه؟ سوال بعدی اینه که اگر بخواد برادرش رو بیمه کارگری بکنه باید حتما خودش بیمه کارفرما بشه ؟ میتونه بدون اینکه بیمه کارفرما بشه از بیمه بیکاری که گفتم استفاده کنه ؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که اگر پروانه کسب به اسم ایشان باشد قطعاً بیمه بیکاری شان قطع میشود حتی اگر از آن پروانه کسب هیچ استفاده نکنم. همچنین اگر بخواهند از بیمه بیکاری استفاده کنند دیگر نمی توانند به عنوان کارفرما کسی را بیمه کنند. یعنی دیگر نمی توانند برادرشان را بیمه کنند .
قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/