آیا پروانه کسب می تواند باعث قطع بیمه بیکاری شود؟

 با سلام! همسر من در حال حاضر بیمه با برادرش شریکه و پروانه کسب به اسم برادرشون هست. الان به خاطر کرونا میخایم از بیمه بیکاری استفاده کنیم. از طرفی همسرم تا دو ماه دیگه به خاطر گرفتن وام قرار شده پروانه کسب رو به اسم خودش کنه! حالا سوال من اینه اگه پروانه کسب به اسم خودش بگیره میتونه به مدت یکسال از بیمه بیکاری استفاده کنه؟ سوال بعدی اینه که اگر بخواد برادرش رو بیمه کارگری بکنه باید حتما خودش بیمه کارفرما بشه ؟ میتونه بدون اینکه بیمه کارفرما بشه از بیمه بیکاری که گفتم استفاده کنه ؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که اگر پروانه کسب به اسم ایشان باشد قطعاً بیمه بیکاری شان قطع میشود حتی اگر از آن پروانه کسب هیچ استفاده نکنم. همچنین اگر بخواهند از بیمه بیکاری استفاده کنند دیگر نمی توانند به عنوان کارفرما کسی را بیمه کنند. یعنی دیگر نمی توانند برادرشان را بیمه کنند .
 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر