تاخیر در پرداخت حق بیمه اختیاری

 با سلام و خسته نباشید! بنده یک بیمه پرداز اختیاری هستم و هر سه ماه یکبار جهت تمدید آن به کارگزاری مراجعه می کنم. زمانی که کرونا وارد ایران شد به دلیل رعایت اصول بهداشتی نتوانستم به کارگزاری مراجعه کنم و اطلاعی هم نداشتم از اینکه این کار رو از طریق اینترنت و یا با مراجعه به کافی نت میتوان انجام داد . پس از گذشت چهار ماه که به کارگزاری مراجعه کردم به من گفتند قرارداد شما باطل شده و قرار داد جدید بستند که الان هم در جریان است. حالا این وسط اون چهار ماه من بدلیل کرونا و عدم آگاهی من قطع شده ، خواستم ببینم راهکاری برای این قضیه وجود دارد . ممنون؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که متاسفانه راه حل خاصی وجود ندارد. در بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد و کلاً بیمه‌های خویش فرما در صورت تاخیر در پرداخت حق بیمه قرارداد باطل می شود و قرارداد جدید مجدداً محاسبه می شود. مبلغی هم که پرداخت کرده اید به حساب بستانکار تان در تامین اجتماعی قرار می‌گیرد. بنابراین آن دوران به عنوان دورانی که حق بیمه تان پرداخت نشده است محاسبه می گردد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/