تاخیر در پرداخت حق بیمه اختیاری

 با سلام و خسته نباشید! بنده یک بیمه پرداز اختیاری هستم و هر سه ماه یکبار جهت تمدید آن به کارگزاری مراجعه می کنم. زمانی که کرونا وارد ایران شد به دلیل رعایت اصول بهداشتی نتوانستم به کارگزاری مراجعه کنم و اطلاعی هم نداشتم از اینکه این کار رو از طریق اینترنت و یا با مراجعه به کافی نت میتوان انجام داد . پس از گذشت چهار ماه که به کارگزاری مراجعه کردم به من گفتند قرارداد شما باطل شده و قرار داد جدید بستند که الان هم در جریان است. حالا این وسط اون چهار ماه من بدلیل کرونا و عدم آگاهی من قطع شده ، خواستم ببینم راهکاری برای این قضیه وجود دارد . ممنون؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که متاسفانه راه حل خاصی وجود ندارد. در بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد و کلاً بیمه‌های خویش فرما در صورت تاخیر در پرداخت حق بیمه قرارداد باطل می شود و قرارداد جدید مجدداً محاسبه می شود. مبلغی هم که پرداخت کرده اید به حساب بستانکار تان در تامین اجتماعی قرار می‌گیرد. بنابراین آن دوران به عنوان دورانی که حق بیمه تان پرداخت نشده است محاسبه می گردد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر