جریمه تامین اجتماعی بابت ثبت نکردن ترک کار

 با سلام! در تاریخ ٩٩/٨/١ شرکتی تاسیس کردم و یکی از آشنایان تقاضا کرد که بیمه ایشان از طریق شرکت پرداخت بشه. همون ماه اول به دلایلی منصرف شدند و بنده چون اطلاعات کافی در زمینه ترک کار نداشتم در این زمینه اقدام نکردم و حالا بعد گذشت ٩ ماه متوجه شدم که طبق قوانین بیمه باید بیمه این خانم را تا این زمان پرداخت کنم. آیا راه حلی برای عدم پرداخت است؟ چون اصلا این خانم حتی یک روز هم برای ما فعالیتی انجام نداده و حقوقی هم دریافت نکرده البته خود ایشان هم از این مسئله بی اطلاع است لطفا راهنمایی بفرمایید ؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که متاسفانه تجربه بنده می گوید که هیچ راه خاصی در این زمینه وجود ندارد. البته شما می توانید به هیئت های بدوی و تجدید نظر تعیین مطالبات سازمان در همان شعبه بیمه اعتراض کرده و نهایتاً در صورتی که رای نگیرید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید. با این حال تجربه کاری من می‌گوید که در مورد شما به نتیجه خاصی نخواهید رسید و فقط مبلغ جریمه و حق بیمه مربوطه بیشتر خواهد شد. بنابراین بهتر است بعد از ثبت ترک کار تلاش کنید که مبلغ مربوطه را قسط بندی کنید و این کار انجام شدنی است.قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/