حق اولاد زنان مطلقه

 

حق اولاد خانم های مطلقه چگونه است؟ آیا زنان مطلقه می‌توانند از حق اولاد استفاده کنند؟

اگر خانم از همسر جدا شود و یا طبق رای دادگاه حق سرپرستی یا حضانت فرزندان برعهده پدر خانواده باشد، به خانم حق اولاد تعلق نمی گیرد! این موضوع کاملا اشتباه است. پرداخت این فوق العاده به خانم هایی که از همسر جدا شدند، هیچ منع قانونی ندارد؛ در قانون تأمین اجتماعی موضوع سرپرستی یا حضانت فرزندان مطرح نیست. یعنی اگر ثابت شود که فرزند با مادر زندگی می‌کند باید حق اولاد به وی تعلق می‌گیرد البته می‌توان این حق را به تامین اجتماعی هم داد که  که اثبات این موضوع برای تامین اجتماعی و کارفرمایانی که باید آن را پرداخت کنند سخت می‌باشد. اگر آنها بر اساس مدرک حضانت نتوانند در این زمینه تصمیم‌گیری کنند باید مدرکی داشته باشند که فرزند در تحت سرپرستی مادر مطلقه می باشد این موضوع برای کارفرمایان نیز بسیار سخت می باشد و آنها امکان بررسی و بازرسی از موضوع ندارد و باید صرفا بر اساس مدرک مشخصی در این زمینه تصمیم‌گیری کنند.

حق اولاد توسط سازمان تامین اجتماعی بابت منحصراً تا دو فرزند بیمه شده پرداخت می‌شود مشروط بر آنکه:

۱- بیمه شده حداقل 20 سال سابقه کاری داشته باشد.

۲- سن فرزندان او از هجده سال کمتر باشد و یا منحصراً به تحصیل اشتغال داشته باشند تا پایان تحصیل یا در اثر بیماری یا نقص عضو طبق‌گواهی کمیسیونهای پزشکی موضوع ماده ۹۱ این قانون قادر به کار نباشند.

‌میزان کمک عائله‌مندی معادل سه برابر حداقل مزد روزانه کارگر ساده در مناطق مختلف برای هر فرزند در هر ماه می‌باشد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر