کاهش مستمری دختران مجرد از حقوق پدر

 سارا: سلام و عرض ادب!  دختر مجرد هستم و شاغل نیستم و سالهاست حقوق مستمری پدر درگذشته ام رو دریافت می کنم .امروز خبری با این مضمون دیدم که بسیار نگرانم کرد. (سهم دختران از حقوق بازنشستگی پدر کاهش یافت و کاهش ناگهانی حقوق بازنشستگان موجب شد تا بازنشستگان به دیوان عدالت اداری شکایت کنند. ). خواستم سوال کنم در صورت اجرایی شدن طرح مجلس مبنی بر کاهش حقوق پدر بازنشسته متوفی به دختر آیا این قانون مشمول من هم خواهد شد ؟ یا فقط برای دخترانیست که از این تاریخ به بعد پدرشون رو از دست می دهند؟ بسیار سپاسگزارم؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که چنین طرحی مدت‌ها بود که در جریان بود و علت آن هم طلاق های صوری بیش از حدی بود که صندوق تامین اجتماعی و دیگر صندوق‌های بیمه را دچار مشکل کرده است و همچنان سیر تصاعدی دارد. اگر این قانون تایید نهایی  شود که به نظر من  می شود و وضعیت صندوق‌های بیمه‌ای جوری نیست که دیگر بتواند با این شرایط ادامه دهد شامل همه افرادی که از این قانون استفاده می‌کنند می‌شود.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/