چند ماه قبل از زایمان می توان از مرخصی استفاده کرد؟

 سلام وقت بخیر من دو سوال خدمتتان دارم: 

سوال اول:  دبیر هستم ولی بیمه ام تامین اجتماعی است تا سال قبل. مرخصی برای من ۶ ماه بود اما چون رسمی شدیم شد ۹ ماه کامل با حقوق. بنده فرزندم آخرم آبان تا اول آذر به دنیا می آید مجبورم مهر و آبان را مدرسه برم ولی هم دیسک کمرم دارد به شدت اذیتم می کند هم بچه ام بند ناف دور گردنش هست و باید استراحت کنم.  با این وجود می شود سه ماه از مرخصی ام را قبل از زایمان استفاده کنم و شش ماه را بعد از زایمان؟

سوال دوم: سال قبل هم ۳۱ شهریور دخترم به دنیا آمد و ۹ ماه کامل با حقوق کامل بیمه تامین اجتماعی مرخصی بودم. خرداد مرخصیم تمام شد و تیر شروع به کار زدند الان مجدد به این فاصله بچه دومم به دنیا می آید ایرادی نمیگیرن؟ میتونم از مرخصی استفاده کنم؟؟؟تشکر!

در پاسخ به سوال اول شما باید بگویم که طبق قانون قدیمی مرخصی زایمان شش ماه بود که سه ماه آن برای زایمان بود و سه ماه برای شیردهی. در قانون جدید که ۹ ماه شده است حداقل سه ماه برای زایمان وقت دارید. بنابراین قانون مانعی برای اینکه سه ماه قبل از زایمان از مرخصی زایمان استفاده کنید وجود ندارد . در مورد سوال دوم قانون ایرادی ندارد یعنی شما می توانید سه ماه تابستان را که البته تعطیل بوده اید به عنوان ماه های کارکرد محاسبه کرده و مجددا از مرخصی زایمان استفاده کنید. بعید می دانم ایراد خاصی داشته باشد مگر اینکه سلیقه ای بخواهند عمل کند که آن هم دور از ذهن به نظر می رسد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر