هزینه بیمه اختیاری در سال 1400

 سلام! شوهر من تراشکار هستش به مدت ۱۵سال بیمه اجباری داشت . به دلیل تعدیل نیرو در شرایط اولیه کرونا بیکار شد. چند ماه بیمه بیکاری گرفت اما نتونست دیگه خودشو بیمه کنه و حدودا دوسال و نیمه که گذشته است. الان میخوام ببینم برای بیمه دوباره باید چکار کنیم و هزینه اش چقدر میشه برای خودش و همسر و فرزندش با خدمات درمان و بدون خدمات درمان ؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که ایشان اگر نمی خواهد خودش را بیمه اجباری کند یعنی کارفرما ای باشد که حق بیمه ایشان را پرداخت کند باید خودشان را بیمه حرف و مشاغل آزاد یا بیمه اختیاری کند اگر بیمه حرف و مشاغل آزاد کنند باید برای هر نفر یعنی خودشان همسرشان و فرزندشان نفری ۷۰ هزار تومان هزینه دفترچه درمانی بدهد اما اگر بیمه اختیاری کند دیگر هزینه دفترچه درمانی نیازی نیست پرداخت کنند. حق بیمه حرف و مشاغل بستگی دارد که ۱۲ درصد باشد ۱۴ درصد باشد یا ۱۸ درصد باشد در بیمه حرف و مشاغل ۱۲ درصد تنها در صورتی می توانید مستمری بگیری که بازنشسته شده باشید حق بیمه این نوع بیمه حدود ۳۹۰ هزار تومان میباشد در بیمه ۱۴ درصد شما در صورتی که قبل از این بازنشسته به شوید فوت کنید بازماندگان تا می توانند از مستمری تامین اجتماعی استفاده کند مبلغ این  بیمه در ماههای ۳۱ روزه حدود ۴۲۰ هزار تومان می باشد . در بیمه ۱۸ درصد در صورتی که در ایام  بیمه پردازی دچار بیماری شوید و بخواهید از مزایای ازکارافتادگی استفاده کنید می‌توانید استفاده کنید و باید ۵۹۰ هزار تومان پرداخت کنید. بابت بیمه اختیاری هم که تمام مزایای فوق الذکر را دارد و نیازی به فرانشیز و پرداخت هزینه های درمانی و دفترچه درمانی نیست حدود ۸۹۰ هزار تومان برای ماه های ۳۱ روزه باید پرداخت کنید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر