شکایت از کارفرما برای حقوق باقیمانده

 سلام! بنده تا ابتدای مرداد امسال سرباز بودم. از اواخر بهمن ماه سال گذشته تا آخر اردیبهشت امسال به صورت پاره وقت عصرها روزانه حداقل ۶ ساعت و روزهای تعطیل کامل در یک مغازه کفش فروشی مشغول به کار بودم . اما حقوق من رو درست پرداخت نکردند و تنها در ۲ مرحله ۳ میلیون برای من واریز کردند. الان هم مدتی است دیگر جواب تلفن من را نمی‌دهند. از همکاران و همسایه های برای اشتهاد نمی توانم استفاده کنم چون دوستی دیرینه با صاحب مغازه دارند. آیا میتوانم شکایت کنم و حق خود را بگیرم و اینکه ایا اینکه سرباز بوده ام مانعی برای شکایت هست یا نه؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اولا  سرباز بودن اصلا ارتباطی با شکایت شما به عنوان کارگر از کارفرما ندارد و شما می توانید به سادگی از ایشان شکایت کنید.  البته شهادت شاهد آن هیچ اهمیتی ندارد و حتی اگر به نفع شما هم شهادت می دادند تاثیر خاصی نداشت شما باید مدارکی داشته باشید که برایشان کار کرده‌اید. مثلاً باید لیست بیمه داشته باشید یا قرارداد داشته باشید یا پرینت حساب داشته باشید که به حسابتان حقوقی رپخته شده باشد .   بنابراین اگر مدرک کافی ندارید شکایت کردن تان فایده ای نخواهد داشت.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر