شکایت از کارفرما برای حقوق باقیمانده

 سلام! بنده تا ابتدای مرداد امسال سرباز بودم. از اواخر بهمن ماه سال گذشته تا آخر اردیبهشت امسال به صورت پاره وقت عصرها روزانه حداقل ۶ ساعت و روزهای تعطیل کامل در یک مغازه کفش فروشی مشغول به کار بودم . اما حقوق من رو درست پرداخت نکردند و تنها در ۲ مرحله ۳ میلیون برای من واریز کردند. الان هم مدتی است دیگر جواب تلفن من را نمی‌دهند. از همکاران و همسایه های برای اشتهاد نمی توانم استفاده کنم چون دوستی دیرینه با صاحب مغازه دارند. آیا میتوانم شکایت کنم و حق خود را بگیرم و اینکه ایا اینکه سرباز بوده ام مانعی برای شکایت هست یا نه؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اولا  سرباز بودن اصلا ارتباطی با شکایت شما به عنوان کارگر از کارفرما ندارد و شما می توانید به سادگی از ایشان شکایت کنید.  البته شهادت شاهد آن هیچ اهمیتی ندارد و حتی اگر به نفع شما هم شهادت می دادند تاثیر خاصی نداشت شما باید مدارکی داشته باشید که برایشان کار کرده‌اید. مثلاً باید لیست بیمه داشته باشید یا قرارداد داشته باشید یا پرینت حساب داشته باشید که به حسابتان حقوقی رپخته شده باشد .   بنابراین اگر مدرک کافی ندارید شکایت کردن تان فایده ای نخواهد داشت.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر