شرایط دریافت حقوق بازنشستگی توسط فرزند دختر

 محمدرضا عزیزی: با سلام! آيا حقوق پدر بازشسته فوت شده ام به خواهرم كه مجرد است ميرسد؟ و آیا خواهرم سركار بریاش بيمه رد شده باز هم حقوق را ميتواند بگيرد يا خير؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که حقوق پدر بازنشسته به بازماندگان دختر وقتی می رسد که آن دختر یا کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد و یا اینکه شاغل نباشد و همسر هم نداشته باشد بنابراین وقتی خواهر تا سر کار می‌رود و بیمه برای شروع می شود حقوق مستمری به ایشان می رسد و حتی اگر بیمه هم برایشان روشن شود باز هم در بازرسی تامین اجتماعی اگر اشتغال ایشان استفاده شود حقوق به ایشان می رسد و حقوق های داده شده نیز دریافت  دریافت خواهد گردید.  در مجموع برای این که خواهرتان بتواند این حقوق را بگیرد باید منبع درآمدی نداشته باشد و اشتغال نداشته باشد چون به صورت روتین بازرسی صورت می پذیرد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر