پرداخت حق بیمه های پرداخت نشده

 چند سال در شرکتی کار کردم و بعضی از ماهها به جای 30 روز کارکرد کمتر کارکرد لحاظ شده است. آیا راهی هست که کامل لحاظ شود یا خیر؟

اولین راهی که دارید این است که مدارک مربوط به کارکرد دائم تان مانند قرارداد یا پرینت حساب یا فیش حقوق را به تامین اجتماعی ارائه داده و نشان دهید که کارگر تمام وقت بوده اید و از آنها بخواهید که با بازرسی تحقیقی یا بازرسی معمولی یا حسابرسی بیمه‌ای وضعیت پرداخت حق بیمه شما و کارگران دیگر را بررسی کند و در صورتی که حق بیمه به صورت کامل پرداخت نشده باشد پیش جدید مبنی بر جریمه حق بیمه برای کارفرما پرداخت کند تا حق بیمه شما کامل شود. البته معمولاً در چنین مواردی  شعبه بیمه ممکن است اقدام خاصی انجام دهد و از شما بخواهد که از طریقه شکایت به اداره کار اقدام نمایید وبا رای اداره کار که به اجرای احکام برده می‌شود و یک نسخه از آن به اجراییه تامین اجتماعی ارجاع داده می‌شود. روش دوم روش بهتری است ولی توجه داشته باشید که روش طولانی تری نیز می تواند باشد. به نظر من ابتدا روش اول را اجرا کنید و اگر به هر دلیلی به نتیجه نرسید و روش دوم را اجرا نمایید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر