بازنشستگی زودهنگام به علت کاهش بینایی

 با سلام بنده ۵۲ سال دارم. الان ۲۰ سال سابقه پرداخت بیمه دارم. به دلیل اینکه راننده تاکسی هستم و بیماری  دیابت نوع ۲ داشته ام  بینایی چشم هایم بسیار کم شده به طوری که در تاریکی شب رانندگی برایم بسیار سخت است به حدی که بعضی وقت ها نمی تونم عابرین که از خیابان رد می شوند رو ببینم و هر لحظه  برای خودم و دیگران ممکن است خطرساز باشد و همچنین چندین بار عمل  لیزر کرده ام ولی بیناییم درست نشده و نخواهد شد و سرپرست خانواده هستم. سوالم از شما این است که ایا می توانم با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شده و مستمری دریافت کنم یا خیر؟ ممنون میشم بنده را راهنمایی فرمایید؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که شما با ۶۰ سال سن و 20 سابقه می توانید بازنشسته شوید .اما اگر سنتان به ۶۰ سال نرسیده است نمی‌توانید بازنشسته شوید حتی اگر ۲۰ سال سابقه داشته باشید بنابراین در صورتی که سنتان کمتر از ۶۰ سال است بهتر است درخواست از کار افتادگی دهید و در کمیسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی شرکت کنید . در صورتی که به علت کاهش بینایی درصد ازکارافتادگی بالای ۶۶ به شما داده شود می‌تواند مستمری از کار افتادگی بگیرید که معادل همان مستمری بازنشستگی می باشد و مشکل حل می گردد اما در صورتیکه سن تان کمتر از ۶۰ سال است و در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی نیز از کار افتاده کلی نشوید دیگر هیچ راهی برای تان باقی نمی ماند و باید حق بیمه تان را به نحوی پرداخت کنید تا یا ۳۰ سال سابقه تا پر شود و یا اینکه به سن ۶۰ سالگی برسید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر