بازنشستگی زودهنگام به علت کاهش بینایی

 با سلام بنده ۵۲ سال دارم. الان ۲۰ سال سابقه پرداخت بیمه دارم. به دلیل اینکه راننده تاکسی هستم و بیماری  دیابت نوع ۲ داشته ام  بینایی چشم هایم بسیار کم شده به طوری که در تاریکی شب رانندگی برایم بسیار سخت است به حدی که بعضی وقت ها نمی تونم عابرین که از خیابان رد می شوند رو ببینم و هر لحظه  برای خودم و دیگران ممکن است خطرساز باشد و همچنین چندین بار عمل  لیزر کرده ام ولی بیناییم درست نشده و نخواهد شد و سرپرست خانواده هستم. سوالم از شما این است که ایا می توانم با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شده و مستمری دریافت کنم یا خیر؟ ممنون میشم بنده را راهنمایی فرمایید؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که شما با ۶۰ سال سن و 20 سابقه می توانید بازنشسته شوید .اما اگر سنتان به ۶۰ سال نرسیده است نمی‌توانید بازنشسته شوید حتی اگر ۲۰ سال سابقه داشته باشید بنابراین در صورتی که سنتان کمتر از ۶۰ سال است بهتر است درخواست از کار افتادگی دهید و در کمیسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی شرکت کنید . در صورتی که به علت کاهش بینایی درصد ازکارافتادگی بالای ۶۶ به شما داده شود می‌تواند مستمری از کار افتادگی بگیرید که معادل همان مستمری بازنشستگی می باشد و مشکل حل می گردد اما در صورتیکه سن تان کمتر از ۶۰ سال است و در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی نیز از کار افتاده کلی نشوید دیگر هیچ راهی برای تان باقی نمی ماند و باید حق بیمه تان را به نحوی پرداخت کنید تا یا ۳۰ سال سابقه تا پر شود و یا اینکه به سن ۶۰ سالگی برسید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر