دریافت بیمه بیکاری بعد از مرخصی زایمان

 سلام، وقت بخیر و خسته نباشید! می بخشید سوالی داشتم که می خواستم در این باره بنده را راهنمایی فرمایید! با تشکر؟! من آموزگار مقطع ابتدایی در دبستان غیر دولتی هستم که در تاریخ 99/10/18 زایمان انجام دادم و اکنون در مرخصی زایمان هستم. پایان مرخصی من 00/7/18 خواهد بود ولی کارفرما اعلام کرده که پایان شهریور ترک کار اعلام می کند(لازم به ذکر است که قرار داد بنده تا پایان خرداد 1400 بوده است). می خواستم ببینم طبق قوانین وزارت کار بعد از اعلام ترک کار از طرف کارفرما، می توانم نامه ی عدم نیاز از ایشان بگیرم و برای بیمه بیکاری اقدام کنم؟ 

پاسخ به سوال ۲ شما دوست عزیز باید بگویم طبق قوانین اداره کار ایشان در ایام استعلاجی زایمان شما اصلا نمی تواند پیمانکار بزند و باید این کار را موکول به پایان دوران استراحت زایمان شما کند بنابراین بعد از پایان استراحت در صورتی که ایشان می‌خواهد شما برایشان کار کنید می توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید البته توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید از بیمه بیکاری استفاده کنید باید حداقل بعد از دوران زایمان یعنی دوران استعلاجی زایمان یک ماه کارکرد داشته باشید یعنی حق بیمه برج مهر و آبان شما یا حداقل آبان ماه شما باید پرداخت شود وگرنه بیمه ایراد می گیرد و بیمه بیکاری شما پرداخت نخواد شد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/