دریافت بیمه بیکاری بعد از مرخصی زایمان

 سلام، وقت بخیر و خسته نباشید! می بخشید سوالی داشتم که می خواستم در این باره بنده را راهنمایی فرمایید! با تشکر؟! من آموزگار مقطع ابتدایی در دبستان غیر دولتی هستم که در تاریخ 99/10/18 زایمان انجام دادم و اکنون در مرخصی زایمان هستم. پایان مرخصی من 00/7/18 خواهد بود ولی کارفرما اعلام کرده که پایان شهریور ترک کار اعلام می کند(لازم به ذکر است که قرار داد بنده تا پایان خرداد 1400 بوده است). می خواستم ببینم طبق قوانین وزارت کار بعد از اعلام ترک کار از طرف کارفرما، می توانم نامه ی عدم نیاز از ایشان بگیرم و برای بیمه بیکاری اقدام کنم؟ 

پاسخ به سوال ۲ شما دوست عزیز باید بگویم طبق قوانین اداره کار ایشان در ایام استعلاجی زایمان شما اصلا نمی تواند پیمانکار بزند و باید این کار را موکول به پایان دوران استراحت زایمان شما کند بنابراین بعد از پایان استراحت در صورتی که ایشان می‌خواهد شما برایشان کار کنید می توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید البته توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید از بیمه بیکاری استفاده کنید باید حداقل بعد از دوران زایمان یعنی دوران استعلاجی زایمان یک ماه کارکرد داشته باشید یعنی حق بیمه برج مهر و آبان شما یا حداقل آبان ماه شما باید پرداخت شود وگرنه بیمه ایراد می گیرد و بیمه بیکاری شما پرداخت نخواد شد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر