انتقال سابقه بیمه به سازمان تامین اجتماعی

 سال 1391 بازنشسته تامین‌اجتماعی شدم. بعد از بازنشستگي برای انتقال 6 سال سوابق کشوری مراجعه سازمان تامین اجتماعی نپذیرفت و  شکایت کردم. در سال 1400 دیوان به نفع من رای داد   و پرونده من در اجرای احکام است. حکم به الزام سازمان به انتقال سوابق و اصلاح حکم بازنشستگی و پرداخت حق وحقوق معوقه داده است .

سوال:آیا 18 درصد انتقال از آخرین حقوق بیمه پردازی من است یا حقوقی که در 1400 میگیرم ؟

انتقال کسورات از کشوری به سازمان به نرخ  روز است  ؟

وقتی حکم من  از سال 1391 اصلاح میشود مابه التفاوت حقوق بمن تعلق میگیرد باتشکرازشما ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اولاً ۱۸ درصد انتقال از آخرین حقوق بیمه پردازی شما محاسبه می شود. قال کسورات از کشوری به سازمان به نرخ روز نیست و بر اساس همان مبلغی حق بیمه‌ای است که به حساب سازمان بازنشستگی کشوری پرداخت شده است بنابراین مابه‌التفاوت آن را باید خودتان پرداخت کنید ولی ما به التفاوت بر اساس آخرین حقوق مشمول کسر بیمه شما محاسبه می شود.  طبق قانون وقتی حکمت آن سال ۹۱ اصلاح شود باید از همان زمان مابه التفاوت به شما پرداخت کردند که البته معمولاً سازمان از پرداخت آن استنکاف می‌کند و شما مجدداً باید بابت این موضوع به دیوان عدالت اداری شکایت نمایید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر