ماده 75 قانون تامین اجتماعی

 با سلام! ملاک از کار افتادگی کلی طبق ماده 75 چیست؟ بنده آغاز بیماریم در سال 88 بوده و طبق ماده فوق باید ده سال قبل از شروع بیماری یک سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشم ولی آغاز بیمه بنده سال 79 است و دارای 18 سال و 8 ماه سابقه بیمه دارم آیا مشمول ماده فوق میشوم و میتونم از مستمری از کار افتادگی استفاده کنم؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که در صورتی که تاریخ ابتلا به بیماری منجر به ازکارافتادگی در روز مشخصی معین شود شما باید در یک سال قبل از آن تاریخ حداقل ۳ ماه سابقه بیمه داشته باشید و در ۱۰ سال قبل از آن تاریخ حداقل یکسال سابقه بیمه داشته باشید اگر این شرایط را داشته باشید می توانید از مستمری ازکارافتادگی استفاده کنید. اگر این شرایط را نداشته باشید مشکلی ندارد و می توانید  طبق بخشنامه ۱۹.۱ از مستمری ازکارافتادگی متناسب با سابقه بیمه پردازی تان استفاده کنید در مورد شما با توجه به سابقه بیمه ای که دارید به نظرم مشکلی نخواهید داشت و شرایط ماده ۷۵ را احراز می‌کنید بهتر است تا زمانی که از کار افتاده می شوید به بیمه پردازی خود ادامه دهیم چون احتمالا ۱۰ سال یک سال سابقه را دارید ولی باید در سال آخر حوزه ما حق بیمه پرداخت کرده باشید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر