ماده 75 قانون تامین اجتماعی

 با سلام! ملاک از کار افتادگی کلی طبق ماده 75 چیست؟ بنده آغاز بیماریم در سال 88 بوده و طبق ماده فوق باید ده سال قبل از شروع بیماری یک سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشم ولی آغاز بیمه بنده سال 79 است و دارای 18 سال و 8 ماه سابقه بیمه دارم آیا مشمول ماده فوق میشوم و میتونم از مستمری از کار افتادگی استفاده کنم؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که در صورتی که تاریخ ابتلا به بیماری منجر به ازکارافتادگی در روز مشخصی معین شود شما باید در یک سال قبل از آن تاریخ حداقل ۳ ماه سابقه بیمه داشته باشید و در ۱۰ سال قبل از آن تاریخ حداقل یکسال سابقه بیمه داشته باشید اگر این شرایط را داشته باشید می توانید از مستمری ازکارافتادگی استفاده کنید. اگر این شرایط را نداشته باشید مشکلی ندارد و می توانید  طبق بخشنامه ۱۹.۱ از مستمری ازکارافتادگی متناسب با سابقه بیمه پردازی تان استفاده کنید در مورد شما با توجه به سابقه بیمه ای که دارید به نظرم مشکلی نخواهید داشت و شرایط ماده ۷۵ را احراز می‌کنید بهتر است تا زمانی که از کار افتاده می شوید به بیمه پردازی خود ادامه دهیم چون احتمالا ۱۰ سال یک سال سابقه را دارید ولی باید در سال آخر حوزه ما حق بیمه پرداخت کرده باشید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر