ماده 75 قانون تامین اجتماعی

 با سلام! ملاک از کار افتادگی کلی طبق ماده 75 چیست؟ بنده آغاز بیماریم در سال 88 بوده و طبق ماده فوق باید ده سال قبل از شروع بیماری یک سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشم ولی آغاز بیمه بنده سال 79 است و دارای 18 سال و 8 ماه سابقه بیمه دارم آیا مشمول ماده فوق میشوم و میتونم از مستمری از کار افتادگی استفاده کنم؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که در صورتی که تاریخ ابتلا به بیماری منجر به ازکارافتادگی در روز مشخصی معین شود شما باید در یک سال قبل از آن تاریخ حداقل ۳ ماه سابقه بیمه داشته باشید و در ۱۰ سال قبل از آن تاریخ حداقل یکسال سابقه بیمه داشته باشید اگر این شرایط را داشته باشید می توانید از مستمری ازکارافتادگی استفاده کنید. اگر این شرایط را نداشته باشید مشکلی ندارد و می توانید  طبق بخشنامه ۱۹.۱ از مستمری ازکارافتادگی متناسب با سابقه بیمه پردازی تان استفاده کنید در مورد شما با توجه به سابقه بیمه ای که دارید به نظرم مشکلی نخواهید داشت و شرایط ماده ۷۵ را احراز می‌کنید بهتر است تا زمانی که از کار افتاده می شوید به بیمه پردازی خود ادامه دهیم چون احتمالا ۱۰ سال یک سال سابقه را دارید ولی باید در سال آخر حوزه ما حق بیمه پرداخت کرده باشید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر