ماده 80 قانون تامین اجتماعی چیست؟

 پدر بنده یک سال و 7 ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارد. متاسفانه در دی ماه ۹۹ فوت کردند. آیا سابقه ایشان 30 سال محاسبه می شود و آیا بازماندگان مستمری دریافت می کنند؟ ممنونم ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم بستگی به این دارد که آیا شرایط ماده ۸۰ قانون تامین اجتماعی را احراز می‌کند یا نه؟ در صورتی که در یک سال آخر منتهی به فوتشان حداقل ۳ ماه سابقه بیمه داشته باشد و در صورتی که در ده سال آخر منتهی به فوت شده حداقل یکسال سابقه بیمه داشته باشند حقوق ایشان بر اساس حداقل حقوق کسانی که بازنشسته شدن محاسبه می شود یعنی حداقل حقوق را که معادل ۴ میلیون تومان در ماه را می گیرد در غیر این صورت امکان پذیر نیست و می توانند با خرید مابقی سابقه ۱۶ سال متناسب با ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی حقوق بازنشستگی بگیرد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر