ماده 80 قانون تامین اجتماعی چیست؟

 پدر بنده یک سال و 7 ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارد. متاسفانه در دی ماه ۹۹ فوت کردند. آیا سابقه ایشان 30 سال محاسبه می شود و آیا بازماندگان مستمری دریافت می کنند؟ ممنونم ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم بستگی به این دارد که آیا شرایط ماده ۸۰ قانون تامین اجتماعی را احراز می‌کند یا نه؟ در صورتی که در یک سال آخر منتهی به فوتشان حداقل ۳ ماه سابقه بیمه داشته باشد و در صورتی که در ده سال آخر منتهی به فوت شده حداقل یکسال سابقه بیمه داشته باشند حقوق ایشان بر اساس حداقل حقوق کسانی که بازنشسته شدن محاسبه می شود یعنی حداقل حقوق را که معادل ۴ میلیون تومان در ماه را می گیرد در غیر این صورت امکان پذیر نیست و می توانند با خرید مابقی سابقه ۱۶ سال متناسب با ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی حقوق بازنشستگی بگیرد.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر