سن بازنشستگی زنان در تامین اجتماعی

 سلام!  من 50 سال سن  دارم و دارای 23 سال و 5 ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی می باشم.  اگر درخواست بازنشستگی بدهم آیا با 23 سال  ( یعنی 23 روز حقوق ) بازنشسته می شوم و آیا می توانم مابقی سابقه ام تا 25 سال را پرداخت کنم و بعد درخواست بازنشستگی بدهم ؟ 

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که برای اینکه بازنشسته شوید یا باید ۵۵ سال سن داشته باشید و همزمان ۲۰ سال حداقل سابقه بیمه داشته باشید و یا اینکه ۳۰ سال سابقه بیمه داشته باشید. شما الان هیچ کدام از شرایط فوق را ندارید یعنی نه ۵۵ سال طور کامل شده است و نه 30 سال سابقه را دارید بنابراین الان می توانید درخواست بازنشستگی دهید و با ۲۳ روز حقوق بازنشسته شوید. مابقی سابقه کن تا ۲۵ سال را نیز نمی‌تواند پرداخت کنید چون اصلاً امکان خرید سابقه در سنین کمتر از سی سال برای آقایان و کمتر از پنجاه و پنج سال برای خانم‌ها وجود ندارد.  شما باید تا سن ۵۵ سالگی صبر کنید و در آن سن با وجود سابقه ۲۵ سال یا ۲۸ سال بازنشسته شوید . این تنها راهی است که برای شما امکان پذیر است و می توانید بازنشسته شوید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر