سن بازنشستگی زنان در تامین اجتماعی

 سلام!  من 50 سال سن  دارم و دارای 23 سال و 5 ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی می باشم.  اگر درخواست بازنشستگی بدهم آیا با 23 سال  ( یعنی 23 روز حقوق ) بازنشسته می شوم و آیا می توانم مابقی سابقه ام تا 25 سال را پرداخت کنم و بعد درخواست بازنشستگی بدهم ؟ 

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که برای اینکه بازنشسته شوید یا باید ۵۵ سال سن داشته باشید و همزمان ۲۰ سال حداقل سابقه بیمه داشته باشید و یا اینکه ۳۰ سال سابقه بیمه داشته باشید. شما الان هیچ کدام از شرایط فوق را ندارید یعنی نه ۵۵ سال طور کامل شده است و نه 30 سال سابقه را دارید بنابراین الان می توانید درخواست بازنشستگی دهید و با ۲۳ روز حقوق بازنشسته شوید. مابقی سابقه کن تا ۲۵ سال را نیز نمی‌تواند پرداخت کنید چون اصلاً امکان خرید سابقه در سنین کمتر از سی سال برای آقایان و کمتر از پنجاه و پنج سال برای خانم‌ها وجود ندارد.  شما باید تا سن ۵۵ سالگی صبر کنید و در آن سن با وجود سابقه ۲۵ سال یا ۲۸ سال بازنشسته شوید . این تنها راهی است که برای شما امکان پذیر است و می توانید بازنشسته شوید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر