عدم پرداخت حق بیمه توسط کارفرما

 با سلام! اینجانب ازیک شرکتی بابت عدم پرداخت سوابق بیمه شکایت کردم و حکم به نفع من صادر و پس از طی مراحل دادگاه توسط سازمان تامین اجتماعی تایید گردید . الان بالای یکسال از زمان تایید آن میگذرد ولی هر موقع به بیمه مراجعه میکنم میگویند کارفرما حق بیمه را واریز نکرده و اعتراض کرده است  و جواب درستی دریافت نمی کنم. سوال من اینه که این پروسه تا کجا باید ادامه داشته باشد آیا انتهایی برای اجرای آن رای متصورنیست؟ خواهشمند است راهنمایی فرمایید. ممنون؟

در پاسخ سوال شما باید بگویم که بهتر است شماره ای که از اداره کار گرفته اید را به اجرای احکام دادگستری بوده و برای آن اجرایی بگیرید. بعد از گرفتن اجراییه از اجرای احکام دادگستری که با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی و یا مستقیماً خود مجتمع قضایی صادر می شود کارفرما و مجبور است که بیمه را پرداخت کند وگرنه شما می توانید درخواست توقیف اموال ایشان را بنمایید. البته قانون اجرائیات خود تأمین اجتماعی وظیفه دارد که این کار را انجام دهد و بهتر است یک برگ اجراییه را به اجراییات تامین اجتماعی ارائه کنید ولی معمولاً آنها ممکن است کندی در کار نشان می دهند پس بهتر است که در صورت عدم پرداخت حق بیمه توسط ایشان دستور توقیف اموال ایشان را بگیرید. البته باید اموال ایشان را اطلاع داشته باشید که چه اموالی هستند و بتوانید به قوه قضاییه و معمولاً اجرای احکام معرفی کنید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر