عدم پرداخت حق بیمه توسط کارفرما

 با سلام! اینجانب ازیک شرکتی بابت عدم پرداخت سوابق بیمه شکایت کردم و حکم به نفع من صادر و پس از طی مراحل دادگاه توسط سازمان تامین اجتماعی تایید گردید . الان بالای یکسال از زمان تایید آن میگذرد ولی هر موقع به بیمه مراجعه میکنم میگویند کارفرما حق بیمه را واریز نکرده و اعتراض کرده است  و جواب درستی دریافت نمی کنم. سوال من اینه که این پروسه تا کجا باید ادامه داشته باشد آیا انتهایی برای اجرای آن رای متصورنیست؟ خواهشمند است راهنمایی فرمایید. ممنون؟

در پاسخ سوال شما باید بگویم که بهتر است شماره ای که از اداره کار گرفته اید را به اجرای احکام دادگستری بوده و برای آن اجرایی بگیرید. بعد از گرفتن اجراییه از اجرای احکام دادگستری که با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی و یا مستقیماً خود مجتمع قضایی صادر می شود کارفرما و مجبور است که بیمه را پرداخت کند وگرنه شما می توانید درخواست توقیف اموال ایشان را بنمایید. البته قانون اجرائیات خود تأمین اجتماعی وظیفه دارد که این کار را انجام دهد و بهتر است یک برگ اجراییه را به اجراییات تامین اجتماعی ارائه کنید ولی معمولاً آنها ممکن است کندی در کار نشان می دهند پس بهتر است که در صورت عدم پرداخت حق بیمه توسط ایشان دستور توقیف اموال ایشان را بگیرید. البته باید اموال ایشان را اطلاع داشته باشید که چه اموالی هستند و بتوانید به قوه قضاییه و معمولاً اجرای احکام معرفی کنید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر