دریافت مستمری بازنشستگی پدر به جای مستمری بازنشستگی همسر

 اقدس: سلام! بنده همسرم فوت شده است.من همسر دوم هستم و حقوق شوهرم بین من و دو دخترش که از همسر قبلی هستند تقسیم می شود.حقوقی که به من وپسرم میرسه خیلی کم است.من در زمان مجردی مستمری بگیر پدرم بودم.می خواستم بدانم الان می توانم از حقوق شوهرم انصراف بدهم و حقوق پدرم را دوباره بگیرم.اگه میشه لطف کنید راهنماییم کنید؟

بستگی دارد که  دو ارگانی که حقوق می‌گیرید یکسان باشد یا نباشد. اگر ارگانی که به پدرتان حقوق می داده است با ارگانی که به همسرتان حقوق می‌دهد فرق کند مثلاً یکی تامین اجتماعی باشد و دیگری نیروهای مسلح یا کشوری معمولاً ارگانی که به پدرتان حقوق می‌دهد به شما نمی‌دهد چون حقوق همسر اولویت دارد به حقوق پدر و بنابراین  نمی توانید اقدام کنید. اما اگر هر دو مکان یکی باشد یعنی فرد در هر دو دوره آن تامین اجتماعی باشد و یا هر دو ارگان نیروهای مسلح باشد می توانید اقدام کنید به شرطیکه حقوقی که از اولین دریافت می کنید کمتر از ۲ میلیون تومان باشد. در اینگونه موارد معمولا می توانید مستمری دوم را دریافت نمایید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر