دریافت مستمری بازنشستگی پدر به جای مستمری بازنشستگی همسر

 اقدس: سلام! بنده همسرم فوت شده است.من همسر دوم هستم و حقوق شوهرم بین من و دو دخترش که از همسر قبلی هستند تقسیم می شود.حقوقی که به من وپسرم میرسه خیلی کم است.من در زمان مجردی مستمری بگیر پدرم بودم.می خواستم بدانم الان می توانم از حقوق شوهرم انصراف بدهم و حقوق پدرم را دوباره بگیرم.اگه میشه لطف کنید راهنماییم کنید؟

بستگی دارد که  دو ارگانی که حقوق می‌گیرید یکسان باشد یا نباشد. اگر ارگانی که به پدرتان حقوق می داده است با ارگانی که به همسرتان حقوق می‌دهد فرق کند مثلاً یکی تامین اجتماعی باشد و دیگری نیروهای مسلح یا کشوری معمولاً ارگانی که به پدرتان حقوق می‌دهد به شما نمی‌دهد چون حقوق همسر اولویت دارد به حقوق پدر و بنابراین  نمی توانید اقدام کنید. اما اگر هر دو مکان یکی باشد یعنی فرد در هر دو دوره آن تامین اجتماعی باشد و یا هر دو ارگان نیروهای مسلح باشد می توانید اقدام کنید به شرطیکه حقوقی که از اولین دریافت می کنید کمتر از ۲ میلیون تومان باشد. در اینگونه موارد معمولا می توانید مستمری دوم را دریافت نمایید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر