آیا سابقه بیمه تامین اجتماعی در کارگاه های خانوادگی از بین می رود؟

 مریم هاشمی : همسرم حدود ۱۷ سال سابقه بیمه از مغازه خودم رو داره که اول بنام پدرم بود بعد بنام خودم. مغازه نانوایی هست که فروش رفته و در ۲۸ این ماه سند خورده است.  مشکلی که هست امسال یک بار۲۵ خرداد عدم حضور خورده و اول تیر آغاز بکار و ۱۲ شهریور در بازرسی ترک کار خورده است. و در حال حاضر چون بیش از یک ماه از تاریخ ترک کارش گذشته بیمه بیکاری بهش تعلق نمیگیره در برگه بازرسی هم نوشته شده که ایشان همسر بنده میباشد. حالا بازرس بیمه میگه که اگر از جای دیگری هم بیمه ایشان رو رد کنید و پیگیر بیمه بیکاری بشید چون همسرتون بوده و در طی این سالها چند بار در زمان بازرسی حضور نداشته میتونن ۱۷ سال سابقه ایشان رو بسوزونن آیا این صحت داره؟ با توجه به اینکه در این مغازه سه کارگر اسمشون توی لیست رد میشه که فقط همسرم با من نسبت داره الباقی غریبه هستن امکان داره ۱۷ سال سابقه ایشون از بین بره؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که سابقه ایشان از بین می‌رود و اگر از تاریخ سابقه ۶ ماه بگذرد دیگر نمی تواند سازمان تامین اجتماعی از بین ببرد. اما بیمه بیکاری احتمالاً دیگر تعلق نمی گیرد چون هم یک ماه گذشته است و هم اینکه ایشان همسر شما بودند هر چند کارگاه خانوادگی محسوب نمی شود چون سه نفر دیگر هم وجود دارد ولی معمولاً در این زمینه سخت گیری های زیادی می‌شود و تامین اجتماعی به سادگی بیمه بیکاری را قبول نمی کند. البته اگر یک ماه پیش نگذاشته بود می‌توانستید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید و بابت بیمه بیکاری پیگیر باشید اما در مورد سابقه تان به نظر می‌رسد بیشتر یک تهدید بوده است و چنین اتفاقی نخواهد افتاد .


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر