تاثیر منفی بیمه بیکاری بر مستمری بازنشستگی تامین اجتماعی

 با سلام و احترام! اینجانب به مدت 22 سال در دانشگاه آزاد خدمت کردم.  پس از آن حدود یکسال است که در قسمت دیگری مشغول به کار هستم. متاسفانه شرایطی پیش آمده که احتمال بیکار شدن من بسیار زیاد وجود دارد. در حال حاضر میخواهم از بیمه بیکاری استفاده نمایم ولی دانشگاه آزاد تا آنجا که من خبر دارم  3 درصد بیکاری را پرداخت نمی کرده است  . حال با توجه به کارکرد من در شرکت دیگری که بیمه بیکاری را نیز پرداخت می کند آیا من میتوانم از شرایط بیمه بیکاری استفاده نمایم یا خیر؟اگر می توانم این مساله روی حقوق بازنشستگی من تاثیر منفی دارد یا خیر؟ چون نمیخواهم حقوق بازنشستگیم کم شود؟

پاسخ به سوال شما باید بگویم که شما باید از هر شرکتی که میخواهید بیمه بیکاری بگیرید باید حداقل یک سال کارکرد داشته باشید و قرارداد توان یک ساله باشد و ۳ درصد حق بیمه پرداخت شده باشد بنابراین اگر حق بیمه تامین شرایط را دارد می توانید از بیمه بیکاری متناسب با سنوات حق بیمه‌ای که ۳۰ درصدی پرداخت شده است استفاده کنید در غیر اینصورت سالهایی که ۲۷ درصد پرداخت شده است مثل سال‌هایی که از سهمیه دانشگاه آزاد استفاده کردید جزو سالهای مورد محاسبه برای بیمه بیکاری محاسبه نمی‌شود.  اگر دریافت بیمه بیکاری در دو سال آخر منتهی به بازنشستگی تان باشد تاثیر منفی ندارد وگرنه و هم تاثیر منفی دارد و مستمری بازنشستگی تان کاهش خواهد یافت.


 در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

دیه شکستگی بینی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق منشی در سال 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر