سن بازنشستگی در تامین اجتماعی

 سلام وقت بخیر! بنده 4 سال در بخش خصوصی کار کردم و 16 سال هم در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که نهاد به حساب می‌آید. در سری اول 4 سال قانون کاری.بودم ولی در16سال بعدی 3 درصد بیمه بیکاری رد نشده و قانون کاری نبودم و الان می خواهم با 20 سال کار و 42 سال سن بازنشسته شوم  والان رسمی هستم. 

سوال اول: آیا   4 سال با 16 سال قابل جمع است(هر دو تامین اجتماعی) ؟ یکی خصوصی ویکی نهاد نیمه دولتی؟

سوال۲:آیا با رد کردن بیمه  به مدت ۶ماه از بخش خصوصی می توانم بازنشسته بشم ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که بله چهار سال با ۱۶ سال قابل جمع است و کل سوابق تان یک جا محاسبه می شود. در این زمینه که چند ماه باید سابقه در بخش خصوصی داشته باشید تا بتوانید از قانون ۴۲ سال سن و۲۰ سال سابقه استفاده کنید اختلاف نظر وجود دارد معمولاً بین ۶ ماه تا یک سال را می‌گویند و اینکه یک سال بهتر است ولی با شش ماه هم دیدند که توانستند از این قانون استفاده کنند البته بهتر از زود تر استفاده کنید این قانون کلاً به زودی لغو خواهد شد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر