آیا استفاده از دفترچه بیمه تامین اجتماعی اجباری است؟

 با سلام ! آیا کسانی که بیمه مشاغل آزاد دارند برای دوران بازنشستگی باید حتما برای خدمات پزشکی از بیمه   سازمان بیمه اجتماعی استفاده کند یا میتوان از سازمان‌های دیگر برای خدمات و دفتر بیمه درمانی استفاده نمود مثل خدمات درمانی فرهنگیان؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که کسی که بازنشسته سازمان تامین اجتماعی به شود باید از خدمات درمانی تامین اجتماعی استفاده کند البته می‌تواند هم استفاده نکند ولی ولی اینکه بخواهم از خدمات بازنشستگی و درمانی دیگر سازمان ها استفاده کنند معمولاً چنین اتفاقی نمی‌افتد چون باید بیمه‌پرداز همان سازمان باشد یا در آن سازمان فعالیت داشته باشد به عنوان مثال معلمان اگر بیمه تامین اجتماعی باشند ولی کارمند رسمی آموزش و پرورش باشد می تواند از خدمات درمانی فرهنگیان استفاده نمایند.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر