عدم پرداخت هزینه استعلاجی زایمان توسط تامین اجتماعی

 مونا: سلام ! من پیگیر استراحت پزشکی دوران بارداری دوستم هستم. ایشان در آخرین کارگاه ۵ ماه سابقه پرداخت بیمه دارند. با توجه به اینکه ۶۰ روز پرداخت بیمه برای دریافت کمک هزینه و مرخصی بارداری در قانون لازم دیده شده ولی تامین اجتماعی از پرداخت تسهیلات ممانعت میکند. دلیل آن را عدم تایید بازرس ذکر میکند در حالیکه شرکت پیمانکاری اصلا شامل بازرسی نیست. تامین اجتماعي شرط شش ماه سابقه کار در آخرین کارگاه که هیچ جای قانون نوشته نشده است را معیار عمل دارد.اگر ممکنه راهنمایی کنید؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که سوء استفاده از این قانون زیاد شده است. و سخت گیری های تامین اجتماعی هم بیشتر شده است. افراد زیادی هستند که هیچ جایی کار نمی کند ولی با هماهنگی با شرکت های پیمانکاری حق بیمه شان از طریق شرکت پرداخت می شود در حالی که اصلاً در محل کار حضور نداشته اند. قانون شش ماهی که نوشته اید وجهه چه قانونی ندارد و به هیچ وجه نمی‌تواند مبنا قرار گیرد ولی واقعیت این است که تامین اجتماعی در این زمینه به دستور هیچ مرجعی عمل نمی کند جز دیوان عدالت اداری. شکایت به دیوان عدالت اداری هم معمولاً بین ۶ ماه تا یک سال زمان می‌برد. به نظر من اگر مدارکی دارید که واقعاً ایشان در آن محل کار کرده اند به غیر از لیست حق بیمه که به هر حال می‌تواند به صورت صوری هم پرداخت شود به اداره کل تامین اجتماعی استان و یا سازمان مرکزی تامین اجتماعی مراجعه کنید اگر مدارکی هم ندارید تنها راه آن شکایت به دیوان عدالت اداری می باشد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر