عدم پرداخت هزینه استعلاجی زایمان توسط تامین اجتماعی

 مونا: سلام ! من پیگیر استراحت پزشکی دوران بارداری دوستم هستم. ایشان در آخرین کارگاه ۵ ماه سابقه پرداخت بیمه دارند. با توجه به اینکه ۶۰ روز پرداخت بیمه برای دریافت کمک هزینه و مرخصی بارداری در قانون لازم دیده شده ولی تامین اجتماعی از پرداخت تسهیلات ممانعت میکند. دلیل آن را عدم تایید بازرس ذکر میکند در حالیکه شرکت پیمانکاری اصلا شامل بازرسی نیست. تامین اجتماعي شرط شش ماه سابقه کار در آخرین کارگاه که هیچ جای قانون نوشته نشده است را معیار عمل دارد.اگر ممکنه راهنمایی کنید؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که سوء استفاده از این قانون زیاد شده است. و سخت گیری های تامین اجتماعی هم بیشتر شده است. افراد زیادی هستند که هیچ جایی کار نمی کند ولی با هماهنگی با شرکت های پیمانکاری حق بیمه شان از طریق شرکت پرداخت می شود در حالی که اصلاً در محل کار حضور نداشته اند. قانون شش ماهی که نوشته اید وجهه چه قانونی ندارد و به هیچ وجه نمی‌تواند مبنا قرار گیرد ولی واقعیت این است که تامین اجتماعی در این زمینه به دستور هیچ مرجعی عمل نمی کند جز دیوان عدالت اداری. شکایت به دیوان عدالت اداری هم معمولاً بین ۶ ماه تا یک سال زمان می‌برد. به نظر من اگر مدارکی دارید که واقعاً ایشان در آن محل کار کرده اند به غیر از لیست حق بیمه که به هر حال می‌تواند به صورت صوری هم پرداخت شود به اداره کل تامین اجتماعی استان و یا سازمان مرکزی تامین اجتماعی مراجعه کنید اگر مدارکی هم ندارید تنها راه آن شکایت به دیوان عدالت اداری می باشد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر