عدم پرداخت هزینه استعلاجی زایمان توسط تامین اجتماعی

 مونا: سلام ! من پیگیر استراحت پزشکی دوران بارداری دوستم هستم. ایشان در آخرین کارگاه ۵ ماه سابقه پرداخت بیمه دارند. با توجه به اینکه ۶۰ روز پرداخت بیمه برای دریافت کمک هزینه و مرخصی بارداری در قانون لازم دیده شده ولی تامین اجتماعی از پرداخت تسهیلات ممانعت میکند. دلیل آن را عدم تایید بازرس ذکر میکند در حالیکه شرکت پیمانکاری اصلا شامل بازرسی نیست. تامین اجتماعي شرط شش ماه سابقه کار در آخرین کارگاه که هیچ جای قانون نوشته نشده است را معیار عمل دارد.اگر ممکنه راهنمایی کنید؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که سوء استفاده از این قانون زیاد شده است. و سخت گیری های تامین اجتماعی هم بیشتر شده است. افراد زیادی هستند که هیچ جایی کار نمی کند ولی با هماهنگی با شرکت های پیمانکاری حق بیمه شان از طریق شرکت پرداخت می شود در حالی که اصلاً در محل کار حضور نداشته اند. قانون شش ماهی که نوشته اید وجهه چه قانونی ندارد و به هیچ وجه نمی‌تواند مبنا قرار گیرد ولی واقعیت این است که تامین اجتماعی در این زمینه به دستور هیچ مرجعی عمل نمی کند جز دیوان عدالت اداری. شکایت به دیوان عدالت اداری هم معمولاً بین ۶ ماه تا یک سال زمان می‌برد. به نظر من اگر مدارکی دارید که واقعاً ایشان در آن محل کار کرده اند به غیر از لیست حق بیمه که به هر حال می‌تواند به صورت صوری هم پرداخت شود به اداره کل تامین اجتماعی استان و یا سازمان مرکزی تامین اجتماعی مراجعه کنید اگر مدارکی هم ندارید تنها راه آن شکایت به دیوان عدالت اداری می باشد.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر