جریمه کارفرما توسط تامین اجتماعی

 راحله بابایی: سلام وقت بخیر! ببخشید بنده در یک شرکت خصوصی  مشغول به کار بودم. برای بیمه شدن به من گفتند باید برم اداره بیمه اعلام کنم که دیگه نمیخوام تحت کفالت پدر باشم و شماره بیمه بگیرم تا بتوانند اسمم رو توی لیست بیمه رد کنند. بنده رفتم اداره بیمه ولی کار من اون روز انجام نشد و برای اون ماه اسم من رو رد نکردند.من هم ازشون خواستم اگه میشه اصلا برای ماه های بعد هم اسمم رو رد نکنند و آن ها هم مخالفتی نکردند. در کل باید ۲ ماه اسم رو من می شده و نشده و بعدش از اون شرکت بیرون آمدم.الان بازرس اومده شرکت و برای همون دوماه و ماه های بعدی که اعلام نشده من دیگه اونجا مشغول نیستم شرکت رو ۱۸ میلیون طبق گفته خودشون جریمه کرده است.کارفرما منو تهدید کرده که ازم شکایت میکنه و خسارت بیمه را از من میگیره. خواستم بپرسم اگه شکایت کنه من مجبور به پرداخت خسارت میشم و اینکه مراجعه کارگر به اداره بیمه ضروریه و اگه نره نمیشه اسمش رو توی لیست بیمه رد کنند چون ادعاشون همینه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید تشکر؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که طبق تجربه‌ای که در این زمینه دارم ۱۸ میلیون قطعا توسط تامین اجتماعی وصول خواهد شد.  در  مورد اینکه ایشان شکایت کند و شما مجبور به پرداخت حق بیمه شوید نه چنین چیزی نیست چون این وظیفه کارفرما بوده است که حق بیمه شما را پرداخت کند و اگر شما به ایشان گفته باشید که پرداخت نکنید ایشان باید پرداخت می‌کرده است . البته اینکه به ایشان گفته اید که پرداخت نکند برای من مشخص نیست و کار شما هم اشتباه بوده است . در مورد اینکه شما باید به شعبه بیمه مراجعه کنید و بگویید تا شما را از تکفل پدر تا خارج کنند چنین چیزی نیست و سازمان تامین اجتماعی وظیفه داشته حق بیمه شما را از کارفرما وصول کند و بیمه پدری تان را قطع کند و نرفتن شما بابت این موضوع مانع این کار نمی باشد . بنابراین کارفرمایی شما باید مبلغ فوق را پرداخت کند و به نظر من به هیچ وجه نمی تواند از شما شکایت کند اگر شکایت هم کند محال است به نتیجه است.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر