جریمه کارفرما توسط تامین اجتماعی

 راحله بابایی: سلام وقت بخیر! ببخشید بنده در یک شرکت خصوصی  مشغول به کار بودم. برای بیمه شدن به من گفتند باید برم اداره بیمه اعلام کنم که دیگه نمیخوام تحت کفالت پدر باشم و شماره بیمه بگیرم تا بتوانند اسمم رو توی لیست بیمه رد کنند. بنده رفتم اداره بیمه ولی کار من اون روز انجام نشد و برای اون ماه اسم من رو رد نکردند.من هم ازشون خواستم اگه میشه اصلا برای ماه های بعد هم اسمم رو رد نکنند و آن ها هم مخالفتی نکردند. در کل باید ۲ ماه اسم رو من می شده و نشده و بعدش از اون شرکت بیرون آمدم.الان بازرس اومده شرکت و برای همون دوماه و ماه های بعدی که اعلام نشده من دیگه اونجا مشغول نیستم شرکت رو ۱۸ میلیون طبق گفته خودشون جریمه کرده است.کارفرما منو تهدید کرده که ازم شکایت میکنه و خسارت بیمه را از من میگیره. خواستم بپرسم اگه شکایت کنه من مجبور به پرداخت خسارت میشم و اینکه مراجعه کارگر به اداره بیمه ضروریه و اگه نره نمیشه اسمش رو توی لیست بیمه رد کنند چون ادعاشون همینه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید تشکر؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که طبق تجربه‌ای که در این زمینه دارم ۱۸ میلیون قطعا توسط تامین اجتماعی وصول خواهد شد.  در  مورد اینکه ایشان شکایت کند و شما مجبور به پرداخت حق بیمه شوید نه چنین چیزی نیست چون این وظیفه کارفرما بوده است که حق بیمه شما را پرداخت کند و اگر شما به ایشان گفته باشید که پرداخت نکنید ایشان باید پرداخت می‌کرده است . البته اینکه به ایشان گفته اید که پرداخت نکند برای من مشخص نیست و کار شما هم اشتباه بوده است . در مورد اینکه شما باید به شعبه بیمه مراجعه کنید و بگویید تا شما را از تکفل پدر تا خارج کنند چنین چیزی نیست و سازمان تامین اجتماعی وظیفه داشته حق بیمه شما را از کارفرما وصول کند و بیمه پدری تان را قطع کند و نرفتن شما بابت این موضوع مانع این کار نمی باشد . بنابراین کارفرمایی شما باید مبلغ فوق را پرداخت کند و به نظر من به هیچ وجه نمی تواند از شما شکایت کند اگر شکایت هم کند محال است به نتیجه است.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر