جریمه کارفرما توسط تامین اجتماعی

 راحله بابایی: سلام وقت بخیر! ببخشید بنده در یک شرکت خصوصی  مشغول به کار بودم. برای بیمه شدن به من گفتند باید برم اداره بیمه اعلام کنم که دیگه نمیخوام تحت کفالت پدر باشم و شماره بیمه بگیرم تا بتوانند اسمم رو توی لیست بیمه رد کنند. بنده رفتم اداره بیمه ولی کار من اون روز انجام نشد و برای اون ماه اسم من رو رد نکردند.من هم ازشون خواستم اگه میشه اصلا برای ماه های بعد هم اسمم رو رد نکنند و آن ها هم مخالفتی نکردند. در کل باید ۲ ماه اسم رو من می شده و نشده و بعدش از اون شرکت بیرون آمدم.الان بازرس اومده شرکت و برای همون دوماه و ماه های بعدی که اعلام نشده من دیگه اونجا مشغول نیستم شرکت رو ۱۸ میلیون طبق گفته خودشون جریمه کرده است.کارفرما منو تهدید کرده که ازم شکایت میکنه و خسارت بیمه را از من میگیره. خواستم بپرسم اگه شکایت کنه من مجبور به پرداخت خسارت میشم و اینکه مراجعه کارگر به اداره بیمه ضروریه و اگه نره نمیشه اسمش رو توی لیست بیمه رد کنند چون ادعاشون همینه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید تشکر؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که طبق تجربه‌ای که در این زمینه دارم ۱۸ میلیون قطعا توسط تامین اجتماعی وصول خواهد شد.  در  مورد اینکه ایشان شکایت کند و شما مجبور به پرداخت حق بیمه شوید نه چنین چیزی نیست چون این وظیفه کارفرما بوده است که حق بیمه شما را پرداخت کند و اگر شما به ایشان گفته باشید که پرداخت نکنید ایشان باید پرداخت می‌کرده است . البته اینکه به ایشان گفته اید که پرداخت نکند برای من مشخص نیست و کار شما هم اشتباه بوده است . در مورد اینکه شما باید به شعبه بیمه مراجعه کنید و بگویید تا شما را از تکفل پدر تا خارج کنند چنین چیزی نیست و سازمان تامین اجتماعی وظیفه داشته حق بیمه شما را از کارفرما وصول کند و بیمه پدری تان را قطع کند و نرفتن شما بابت این موضوع مانع این کار نمی باشد . بنابراین کارفرمایی شما باید مبلغ فوق را پرداخت کند و به نظر من به هیچ وجه نمی تواند از شما شکایت کند اگر شکایت هم کند محال است به نتیجه است.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر